İzmir'de aynı gün 2 kadın takside doğum yaptı

İzmir'de hamile olan 2 kadın aynı gün taksi ile Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nin kapısına gelmesine rağmen, içeriye girmeden bulundukları taksilerde bebeklerini dünyaya getirdi.

İzmir'de aynı gün 2 kadın takside doğum yaptı
İzmir'de aynı gün 2 kadın takside doğum yaptı Kerem Çelik
Bu içerik 684 kez okundu.

İzmir'de gerçekleşen ve uzun süredir eşine benzerine rastlanmayan doğum hikayesi duyanları şaşkına çevirdi. Bebeklerini dünyaya getirmelerine kısa bir süre kala evlerinde sancıları başlayan ve yakınları tarafından taksiye bindirilerek Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi’nin kapısına kadar getirilen hamile iki kadın, hastaneye girecek kadar bekleyemeyerek, bebeklerini kendilerini getiren aracın içerisinde doğurdu.

Annelerden İ.R. isimli kadın ikamet ettiği Bornova ilçesi Altındağ semtinden sabah saatlerinde fenalaşında akrabaları tarafından apar topar taksi ile hastanenin kapısına kadar getirildi. Hastane içerisine alınmak için sağlık personellerinin müdahalede bulunduğu kadının doğumu başlayınca, doktorlar sedyeye alamadığı için araç içerisinde doğum yapmasına yardımcı oldu.

Doğum başlamadan önce taksinin çevresi çarşafla kapatılırken, doğum doktoru saat 08.00 sularında İ.R.'nin bebeğini dünyaya getirmesine yardımcı oldu. Dünyaya gözlerini takside açan kız bebek, zaman kaybedilemeden içeriye alınıp, kuvöze konuldu. Taksi içerisinde dünyaya bebek getiren annne de sedyeye konularak içeriye alındı. 

Takside gerçekleştirilen doğum hala etkisini sürdürürken, yaklaşık 1 saat sonra yine acilin kapısı önünde bir taksi belirdi. Yine doğum sancısı çeken bir kadını taşıyan taksi hastaneye korna çalarak giriş yaptı. Bebeğini dünyaya getirmek üzere olan kadının Suriye uyruklu olduğu ve isminin E.R. olduğu belirtildi. İlk doğumda olduğu gibi hastane içine alınamayan kadına takside müdahale yapılarak doğum yapmasına yardımcı olundu. Suriyeli kadın saat 09:10 sularında bir kız bebek dünyaya getirdi. 

Yakşalık 2 saat arayla taksi içerisinde gerçekleşen doğuma şahit olanlar ve duyanlar şaşkınlık yaşadı. Doğumları yerinde izleyen bazı vatandaşlar, bu anları cep telefonlarının kameralarıyla ölümsüzleştirdi

izmir doğum taksi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu