Bekir Bozdağ'dan 'Bedelli askerlik' açıklaması

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, son günlerin sıcak gündem maddesi bedelli askerlik konusuyla ilgili kendisine yöneltilen soruyu yanıtladı.

Bekir Bozdağ'dan 'Bedelli askerlik' açıklaması
Bekir Bozdağ'dan 'Bedelli askerlik' açıklaması Kerem Çelik
Bu içerik 444 kez okundu.

Milletvekilleri tarafından kendisine yöneltilen bedelli askerliğin çıkıp çıkmayacağıyla ilgili soruyu cevapsız bırakmayan Bozdağ, böyle bir konunun AK Parti'nin gündeminde olmadığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gruplar halinde milletvekilleri ile bir araya gelerek kritik zirveler gerçekleştirmeye devam ederken, kurucusu olduğu ve Genel Başkanlığını yürütüttüğü AK Parti'de de, grup başkanvekilleri kendi vekilleriyle sabah kahvaltılarında toplanma kararı aldı.

ASKERE ALACAK ADAM BULAMAYIZ

Mynet.com'un servis ettiği habere göre; kritik buluşmalar sırasında Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, vekillerin kendisine yönelttiği sorulara içtenlikle cevap verdi. Milletvekilleri tarafından sorulan bedelli askerlik konusunu değerlendiren Bozdağ, "Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz" şeklinde görüş bildirildi. Buluşmada bedelli askerlik konusuyla ilgili milletvekilleri bir çoğu, "Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız" görüşünü savundu.

bedelli askerlik bekir bozdağ Recep Tayyip Erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu