Faydalı Bilinen Ağız Çalkalama Suyu İle İlgili O Gerçek

Günümüzde hepimizin kullandığı ağız çalkalama suları aslında zararlı maddeleri yok ederken yararlı maddeleri de yok ettiği ortaya çıktı.

Faydalı Bilinen Ağız Çalkalama Suyu İle İlgili O Gerçek
Faydalı Bilinen Ağız Çalkalama Suyu İle İlgili O Gerçek Beyza
Bu içerik 1031 kez okundu.

Ağız kokusuna birebir gelen bu ağız çalkalama suyu herkes tarafından çok sık kullanılanıyor. Hatta ağız kokusunu gidermenin en kolay yolu diyebiliriz.

Biz iyi bir şey yaptığını düşünürken diğer yandan uzmanlar, ağızda ki bakterileri öldürdüğü kişi de bir takım kronik rahatsızlıklara da sebep olabiliyor.

Amerika’ da bilim insanlarının yapmış oldukları araştırmalar neticesinde, gün içerisinde iki defa kullanılan ağız çalkalama suları aslında kişide tip 2 diyabet riskini yüzde 50  gibi bir oranda artış yaşanılacağını açıkladı.

Telegraph gazetesinin yayınladığı habere göre; ağız gargaraları, gün içerisindeki diş fırçalama alışkanlığı için yararlı ve zararsız gibi bir izlenim yaratsa da yapılan araştırmaların verilerine göre çokta masum olmadıklarını ortaya çıkardı.

Ağız çalkalama sularının ağzımız da bulunan zararlı bakterileri yok ederken bir yandan da yararlı bakterileri de yok ediyor. Herkesin çok faydalı bulduğu rahat ve temiz bir nefes için birebir olan bu çalkalama sularının bir çok hastalığa da davetiye çıkardığı artık kesinleşti.

Araştırma yapılmaya karar verilip bir çok kişide bu araştırmada denek olarak kullanıldı. Katılan kişiler arasında gün içerisinde 2 kez kullanılan ağız çalkalama sularınını kullananların ileride diyabet ile karşı karşıya kalma risklerinin yüzde 50 oranında artacağı ifade edildi.

Ağızda bulunan zararlı maddeler konusunda iyi bir etkisi olduğu yadsınamaz fakat, diyabet ve obeziteye karşı koruyucu görevi gören yararlı maddeleri de öldürdüğü kesinleşti.

 

 

 

sağlık ağız koku
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu