Mahmur Kampında Patlama Meydana Geldi

Kuzey Irak’ta bulunan Mahmur Kampında patlama meydana geldi. Patlama sonucunda çok sayıda ölü var.

Mahmur Kampında Patlama Meydana Geldi
Mahmur Kampında Patlama Meydana Geldi Beyza
Bu içerik 470 kez okundu.

Kuzey Irak’ta bulunan Mahmur kampında bu akşam ve nedeni belirlenmeyen bir patlama meydana geldi. Patlama sonrasında ise resmen bir can  pazarı yaşandı. Gelen haberlere göre çok sayıda ölü ve yaralı bulunuyor.

Şırnak ve Hakkari’de bulunan kişilerin, Türkiye’de yaşanan operasyonlarına ilişkin Türkiye’yi terk ederek Kuzey Irak’ta yerleştikleri yere Mahmur Kampı adı verildi. 1990 yılından beri birçok kişi bu bölgeye taşındı. Bölgede yer alan halk şu an 13.000 kişi civarlarında yer alıyor. PKK’nında bir üs olarak kullandığı bu bölgede bu akşam belirlenemeyen nedenlerle patlama yaşandı. Patlama sonrası görülen manzara ise korkunçtu. Çok sayıda ölü ve yaralı bulunan bölgede can pazarı yaşanıyor.

Mahmur Kampı Kaymakamı ise olaydan sonra bir açıklamada bulundu. Mahmur Kampı Kaymakamı Rizgar Mistafa yaptığı açıklamada “Türkiye’den Irak’a gelenlerin yaşadığı bölge Mahmur Kampıdır. Şuanda gelen haberlere göre açıklanamayan nedenlerden dolayı patlama meydana gelmiştir. Bu yüzden çok sayıda ölü ve yaralı bölgede bulunuyor” dedi.

Patlamanın yaşanmasının hemen ardından olaya ilişki birçok iddia da gelmeye devam ediyor. Gelen iddialardan en önemlisi ise bombalı intihar saldırısı olduğu yönünde ağır basıyor. Bombalı bir aracın bu bölgeye gelerek intihar saldırısında bulunduğuna dair açıklamalar yapılıyor. Ancak bu iddiaları ya da başka iddiaları doğrulayacak henüz kesin ve net bir açıklama bulunulmadı. Gelecek günlerde yetkililerin açıklamaları bekleniyor.  

Mahmur Kampı Patlama Kuzey Irak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu