Kar Yüzünden Tatil Olan İllerin Listesi

Yılın ilk kar yağışı sonrasında eğitimi olumsuz etkilediği gerekçesiyle bazı illerde okullar tatil edildi.

Kar Yüzünden Tatil Olan İllerin Listesi
Kar Yüzünden Tatil Olan İllerin Listesi Beyza
Bu içerik 423 kez okundu.

Meteoroloji geçen haftadan bu hafta için bazı uyarıları yapmıştı. Hava tam 16 derece kadar  düşeceği uyarıları gelmişti. Dedikleri gibi de kar soğukları yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. Hava haftaya sağanak yağışları etkisi altına alarak başladı. Daha sonra bazı illerde kar kendini hissettirmeye başladı. Öylesine kuvvetli kar yağışları yaşandı ki, bazı illerde eğitim ve öğretimi engellediği kararıyla okullar tatil edildi. Bugün yaşanılan yoğun kar yağışının ardından, gelen haberlere göre birçok okulda kar tatili yaşanacak. Yarın okulların tatil olacağı iller listesini ise şöyle sıralayabiliriz.

Yarın yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretimi etkileyen bazı iller için okul tatil edildi. İşte tatil olan bazı illerin listesi; Düzce, Bolu, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çorum, Tokat, Sivas, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Artvin, Iğdır, Muş, Bitlis, Van, Şırnak, Hakkari illerinde eğitim ve öğretime 1 günlük ara verildi.

Bazı valiliklerden gelecek açıklama ise havanın durumuna göre değişecektir. Son dakika gelebilecek kar tatili listesini sürekli incelemenizi öneririz.

Özellikle Kars ilinde etkili olan kar yağışı eğitim hayatını olumsuz etkilemiş ve okulların 1 günlük kar tatili yapmasına karar verilmiştir. Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşanan soğuk hava şartları ve kar yağışının sürekli devam etmesinden dolayı 1 günlük okullarda kar tatili verilmiştir. Nevşehir’de yaşanan yoğun kar yağışı yüzünden eğitime de 1 günlük ara verilmiştir. 

Kar tatili okullar eğitim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu