Trump: Kudüs'ü Artık İsrail'in Başkenti Olarak Sayabiliriz

Trump yaptığı açıklamada “Artık İsrail’in başkenti Kudüs’tür diyebiliriz” dedi.

Trump: Kudüs'ü Artık İsrail'in Başkenti Olarak Sayabiliriz
Trump: Kudüs'ü Artık İsrail'in Başkenti Olarak Sayabiliriz Beyza
Bu içerik 534 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Kudüs için artık başkent sayabiliriz dedi. Son günlerde Amerika’dan gelen bir çok haberle gündemimiz değişiyor. Başkan Donald Trump’ın Kudüs için söylediği sözler için Cumhurbaşkanı Erdoğan da açıklama yapmıştı. Ama her  ne olursa olsun Başkan Donald Trump’ın tavrı ise sert bir hal almış durumda.

Donald Trump, Kudüs için söylediği sözlerde şu cümleler dikkat çekiyor “Ben artık bazı şeyler için zamanının geldiğini düşünüyorum. Kudüs için artık karar verme vaktidir. Kudüs’ü artık İsrail’in başkenti olarak sayabiliriz. Ben Amerika Büyükelçiliğimi Kudüs’e taşıma emri veriyorum. Bundan sonra Kudüs İsrail’indir” dedi.

Donald Trump bugün Beyaz Saray’dan yaptığı açıklamalarda özellikle Kudüs için bir ayrıntıdan bahsetti. Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak sayan Donald Trump, sarf ettiği cümlelerde büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağına karar verdiğinden bahsetti. Kudüs yasasına da atıfta bulunan Donald Trump, tarih boyunca tüm başkanların bu yasayla ilgili hiçbir şey yapmadıklarını ve bu yasayı görmezden geldiklerini söyledi. Donald Trump ayrıca İsrail ile Filistin arasında yapılacak olan her türlü kalıcı barışa hazırız dedi. Bu yüzden de Kudüs’ü artık İsrail için kalıcı bir başkent olarak saymamızın zamanı gelmiştir dedi.

Kudüs ile ilgili bir açıklamada Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı Tillerson’dan geldi. Tillerson Trump’ın açıklamalarından sonra onlarında harekete geçtiğini ve başkentlik konusunda çalışmalar sürdüreceğinden bahsetti. 

Trump Kudüs Başkent
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu