AVMlerin Cirosu Bu Senede Çok Yüksek

AVM lerin her ay cirosunu hesaplanmasında kullanılan AVM Ciro endeksi geçen aya göre yüzde 16,2 oranında bir artış yaşadı. Ziyaret sayısı endeksinde ise bu ay yüzde 1’lij bir oranda düşüş gözlendi.

AVMlerin Cirosu Bu Senede Çok Yüksek
AVMlerin Cirosu Bu Senede Çok Yüksek Beyza
Bu içerik 464 kez okundu.

Alışveriş merkezlerinin sayıları ülkemizde her geçen gün artarken bunları ziyaret eden insan sayısı da artıyor. Bazı alışveriş merkezleri git gide daha tenhalaşırken bazıları ise günden güne daha popüler hale geliyor. Alışveriş merkezlerinde kiralanabilir alanların metrekare başına düşen ciroları Ekim 2017 de İstanbul’da 1055 TL olurken, Anadolu’daki şehirlerimizde ise bu tutar 803 TL olarak hesaplandı.

Kategoriler bazında yapılan alışverişler dikkate alındığında ise en yüksek artış “ diğer alanlar “ kategorisinde gözlendi.  Diğer alanlar kategorisi kendi içerisinde ; yapı malzemeleri satan yerler, ev tekstili, eşya, oyuncak, sinema, makyaj ve kişisel bakım gibi  bölümler bulunuyor. 2016 yılının Ekim ayı ile karşılaştırıldığında ise teknoloji bölümünde geçen yıla göre yüzde 17,1, giyim sektöründe yüzde 17, yiyecek içecek hasılatlarında ise yüzde 13,1 oranında bir artış gözlenmiş durumda.

Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği Hulusi Belgü ise ekim ayı ile birlikte başlayan yılın son çeyreğinin Avm’ler açısından her dönemde bu kadar yoğun geçtiğinden bahsetti. Özellikle yeni yıl kutlamaları için pek çok vatandaş alışveriş merkezlerine geliyor ve buralardan çeşitli alışverişler yapıyor. Ekim 2017 verilerine göre ziyaretçi sayısında geçen yıla oranlar yüzde 1 oranında bir düşüş olsa da bunun çok ciddi problem yaratacağı düşünülmüyor.

AVM Ciro Hulusi Bengü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu