Youtube’ den Binlerce Kişiye İş Kapısı

Google, Youtube üzerinde ki değişimlerin takip altına alınabilmesi için yeni çalışanlara ihtiyacı olacak.

Youtube’ den Binlerce Kişiye İş Kapısı
Youtube’ den Binlerce Kişiye İş Kapısı Beyza
Bu içerik 420 kez okundu.

Dünyada ki teknoloji devi Google’ ın yapmış olduğu basın açıklamasına göre İngiltere Başkan’  ının geçen yıl İngiltere’ de meydana gelen terör saldırısından sonra sosyal medya şirketlerinin tamamını radikal içerikli olan paylaşımlarını kaldırması için uyarıda bulunmasının ardından gerçekleşti.

2006 yılında Google tarafından satın alınan Youtube üzerinden gerçekleşen radikal değişimler ile ilgili YoutubeYönetim Kurulu Başkan’ ının açıklamalarında “kötü kullanıcı” olarak belirledikleri kişilerin video paylaşma sitesi olan Youtube’yi “yanlış yönlendirme ve taciz” gibi davranışlar amacıyla kullandıkları tespit edildi.

Daily Telegraph gazetesine açıklamarda bulunan  Youtube Yönetim Kurulu Başkanı, “Google adı altında genele baktığımız zaman 2018 yılına kadar şirketin politikalarına uymayan paylaşımlarda bulunan kişiler için personel sayımızı 10 bin civarı kişiye ulaştırmayı hedefliyoruz” açıklamarını aktardı.

BM’ de Ekim ayında gerçekleştirilen  bir panele katılan ve burada açıklamalarda bulunan İngiltere Başbakanı  Theresa May, teknoloji şirketlerinin radikal içerikli değişimleri kaldırmada önemli başarı gösterdiğini  ve daha fazla emek sarf edip bu yönde çalışmaları gerektiğini aktardı.

Theresa May’ in açıklamalarının devamında Wojcicki, çalışan personelin Youtube üzerinde olan radikal değişimleri tespit ettiği ve bir sıkıntı gördüğü paylaşımı da internetten kaldırabildiği bir “bilgisayar öğrenme” sistemi üzerinde çalışıp geliştirdiklerini aktardı.

Youtube tarafından yapılan basın açıklamasında ise aynı zamanda bir yandan geliştirilen yeni sisteminde bu radikal içerikli paylaşımların sınırlı kalmayıp aynı zamanda uygunsuz bulduğu diğer paylaşımları da ortaya çıkarıp kaldırabildiğini aktardı.

google youtube
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu