Kış Mevsiminde Doğal Vitamin Zamanı

Kışın doğal koruyucu niteliği taşıyan meyvelere talep çok.

Kış Mevsiminde Doğal Vitamin Zamanı
Kış Mevsiminde Doğal Vitamin Zamanı Beyza
Bu içerik 414 kez okundu.

Kış mevsimi geldiği zaman uzmanlar tarafından yapılan açıklamalar neticesinde herkes kendine hastalıklardan korunma yöntemi seçer. Gribal enfeksiyonların artış gösterdiği bu mevsimde kişiler yoğun bir şekilde doktor, ilaç ya da doğal korunma yöntemlerinin arayışına girer.

İlaç kullanmanın bir yerden sonra vücutta farklı yerlerde bir tepkime uyandırması neticesiyle kullanmanın çok faydalı olamayacağını anlayan vatandaş soluğu doğal yöntemlerin yanında alır.

Havaların iyice soğumaya başlamasıyla birlikte en çok vazgeçilmez olarak portakala karşı yoğun bir ilgi vardır. Portakalın içerisinde bulunan yoğun C vitamini ve vitaminin harici A ve B vitaminlerini de içeren portakal pazarlarda ve marketlerde bu özelliklerinden dolayı kışın en çok ilgiyi portakal görüyor.

Portakalın şuan kilosu 2.5 lira civarındadır. Kimsenin şuan fiyatıyla ilgilenmediği bu meyve soğuk algınlı ve grip gibi hastalıklara iyi geldiğinden portakala kış mevsimi boyunca bu yoğun ilgi ve talebin aralıksız bir şekilde devam edeceği görünüyor.

Pazarcılar ile yapılan röportajlar sonucunda “portakalın kokusunun ve tadının ayrı ayrı faydaları var, bu faydalarını saymaya kalksak şuan bitiremeyiz” açıklamalarını aktardılar. Portakal meyvesi kış mevsimin vazgeçilmez meyvesi olduğunu kişilere verdiği şifalardan dolayı ispatlamış oldu.

Elbette vatandaş portakal meyvesinin  fiyatlarının da  düşmesini beklemiyor değil.  Ancak pazarcıların aktardığı ifadelere göre fiyatların düşebileceği ihtimali de mevcut. Durum eğer böyle olursa portakal meyvesine talebin çok daha fazla artabileceği beklenmektedir. 

portakal kış vitamin
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu