Cani tecavüzcünün 28 yıl hapis cezası onandı

İstanbul'da üniversite öğrencisi genç bir kızı önce yüksek bir duvardan atıp, daha sonra tecavüz eden zanlının 28 yıl hapis cezası onandı.

Cani tecavüzcünün 28 yıl hapis cezası onandı
Cani tecavüzcünün 28 yıl hapis cezası onandı Kerem Çelik
Bu içerik 452 kez okundu.

Şişli ilçesinde yürümekte olan üniversiteli kızın yolunu keserek tehdit eden ve daha sonra 4 metre yükseklikteki bir duvardan cami avlusuna atarak burada tecavüz eden zanlı için hükmedilen 26 yıl 8 ay hapis cezası, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.

23 Aralık 2016 tarihinde İstanbul'un Şişli ilçesinde meydana gelen olayda, Almanya’daki bir üniversitede eğitimini sürdüren ve Erasmus kapsamında Türkiye’ye gelen A.Ç. isimli genç kız, akşamın ilerleyen saatlerinde yurda gitmek için yürüdüğü yolda Moğolistan uyruklu Tuvshınbayar E. tarafından durdurulmuş, genç kızın kaçma çabalarını zor kullanarak önleyen Tuvshınbayar E. önce A.Ç.'yi 4 metre yüksekliği bulunan bir duvardan cami avlusuna atmış, düştüğü sert zeminde beli kırılan kıza daha sonra da tecavüz etmişti.

4 SUÇTAN 26 YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI

Şikayet üzerine gözaltına alınan ve İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Tuvshınbayar E., "nitelikli cinsel saldırı" suçundan 12 yıl 6 ay, "nitelikli yağma" suçundan 4 yıl 2 ay, "kasten yaralama" suçundan 5 yıl ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan 5 yıl olmak üzere  toplamda 26 yıl 8 ay hapis cezası ile cezalandırılmıştı.

Tuvshınbayar E.'nin cezasını ağır bulan avukatları, cezanın indirilmesi için temyiz başvurusu yaparak dosyayı İstinaf mahkemesine taşıdı.

İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 20’inci Ceza Dairesi, sanığın avukatlarının temyiz başvurusu üzerinde dosya üzerindeki incelemesini bitirerek kararını açıkladı. Karara göre, esasa ilişkin hukuka aykırı herhangi bir duruma rastlanmadı, delillerde ve işlemlerde aykırılığa dair bir veri bulunamadı. Bu yüzden, istinaf başvurusunun reddine ve yerel mahkeme tarafından verilen kararın onanmasına hükmedildi.

Kararda ayrıca, "nitelikli yağma", "kasten yaralama" ve "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından verilen hüküm yönünden kararın kesinleştiği vurgulanırken, "nitelikli cinsel saldırı" suçundan tarafların Yargıtay’a başvurma haklarının olduğu belirtildi.

istanbul şişli ilçesi tecavüz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu