Telefonlardaki Kırılmaz Cam ile İlgili Şikayetler

Günümüzde çok tercih edilen kırılmaz cam ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bir sürü insan tarafından şikayet dilekçeleri gönderildi.

Telefonlardaki Kırılmaz Cam ile İlgili Şikayetler
Telefonlardaki Kırılmaz Cam ile İlgili Şikayetler Beyza
Bu içerik 418 kez okundu.

“Kırılmaz Cam” adı altında satılan ürünler nedeniyle Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın ilgili birimlerine tonlarca insan tarafından şikayetler bildirildi. Şuan piyasada satışta olan ve 10 TL’den başlayıp 100 TL’ye kadar olan kırılmaz camların kırılabildiğini ve telefonlarının zarar gördüklerini ve daha sonra ekranı kırılan telefonlarını yaptırabilmek için en az 200 TL ile 800 TL arasında değişen bu ücretlerden şikayetçi olan vatandaşlar bu konuda mağdur olduklarını ve bu durumu da ilgili mercii ye bildirmek için dilekçelerini ulaştırdılar.

Bu şikayetlerin giderek artması sonucu harekete geçen Bakanlık, bir takım baskınlar gerçekleştirmeye başladı. Bu baskınların ilk başı ise Ankara da gerçekleşmiştir. Baskınlar sonucunda elde edilen numuneler incelenmek için laboratuarlara gönderildi.

Bu baskınlar bütün illerde gerçekleştirilecektir. Laboratuarlardan gelen sonuçlar doğrultusunda ithalatın ve üretimin yasaklanacağı açıklanırken, bakanlıkta vatandaşlara yaptığı açıklamalarda cep telefonlarının kayıt altında olan işletmelere karşı kapatılması gerektiğini aynı şekilde yapılan işleminde maliyetinin hesaplanması  ve böylece işlem sonucunda verilen evrağın saklanması gerektiğini açıkladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ayrıca deterjanlar, mobilyalar, kırtasiye ürünleri, tekstil ürünleri gibi bir çok üründe gelen şikayetleri de değerlendirip, bu doğrultu da denetim yapılacağını bildirdi.

Kılıfların, ekran koruyucuların ve bunların haricinde bir çok cep telefonu aksesuarlarının iç piyasada ki satış durumunun da denetleneceğini bildiren yetkililer vatandaşların daha fazla mağdur olmamaları için ellerinden geleni yapacaklarını aktardı.

 

 

kırılmazcam telefon denetim
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu