Mersin İdmanyurdu'na bir şok daha

Süper Lig'de başarılı geçirdiği sezonların ardından maddi zorluklar nedeniyle önce TFF 1. Lig'e, ardından da 2. Lig'e düşen Mersin İdmanyurdu'nun 6 puanı daha silindi.

Mersin İdmanyurdu'na bir şok daha
Mersin İdmanyurdu'na bir şok daha Kerem Çelik
Bu içerik 1266 kez okundu.

2. Lig Kırmızı Grup'ta zor günler geçiren Akdeniz temsilcisinin geçmiş dönemlerde kadrosunda dahil ettiği ve parasını ödeyemediği bazı yabancı futbolcuların şikayeti nedeniyle 6 puanı daha silindi.

9 PUAN SİLECEKLERDİ 6 PUANA DÜŞÜRDÜK

20 Eylül'de tarihinde yine aynı durumdan ötürü 3 puanı silinen Mersin İdmanyurdu'nun, bügün de silinen 6 puanıyla birlikte yabancı oyuncuları şikayeti yüzünden toplamda 9 puanı silinmiş oldu. Kulüp Başkanı Hamit İzol konuya ilişkin verdiği demeçte, cezaların kendi yönetiminden önce kesilmiş olduğunu belirterek, duruma müdahale etme durumlarının bulunmadığını, bugün normalde 9 puanlarının silineceğini, ancak yaptıkları girişimler sonucunda bunu 6'ya düşürdüklerini söyledi.

DAHA FAZLA PUANIMIZ SİLİNMESİN DİYE ÇALIŞIYORUZ

Transfer tahtasının önemli olduğunu, ancak bu puan silme cezalarıyla ilgili dosyaları halletmelerinin daha öncelikli olduğunu kaydeden İzol, FİFA'nın bu tür konuları affetmediğini ve puan silme cezası uyguladığını aktardı. Tüm çalışmalarını şu anda diğer alacakları çözüme kavuşturmak için yürüttüklerini kaydeden İzol, daha fazla puanlarının silinmemesi için çalıştıklarını belirtti.

BUNDAN SONRA İŞİMİZ DAHA ZOR

2018 yılının Şubat ayında yapacakları olağan kongrede bir takım radikal kararlar alacaklarını ifade eden İzol, "O kongrede özellikle başkan veya yöneticilerin takıma vereceği paralarla ilgili önemli bir karar alacağız. Artık bir başkan veya yönetici takımdan ayrılırken ya da ayrıldıktan sonra takıma tebliğ koyduramayacak. Eğer para verecekse hibe diye verecek ve alacaklı olmayacak. Şu anda takımın borçlarının bir kısmı bundan kaynaklı. Artık -6 puandayız. Bundan sonra işimiz çok zor. Büyük ihtimalle bu ligden düşeceğiz ama biz zaten 3. ligin hazırlığını yapıyoruz. Kimse moralini bozmasın. Bu sıkıntılar en kısa sürede bitecek. İnşallah önümüzdeki yıldan itibaren Mersin İdmanyurdu'nu hak ettiği yere çıkarmaya başlayacağız" dedi.

Mersin İdmanyurdu TFF Hamit İzol
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu