Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Yunanistan'a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Yunanistan'a resmi bir ziyaret yapacak. 2 gün boyunca resmi temaslarda bulunacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Yunanistan'a gidiyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Yunanistan'a gidiyor Akay
Bu içerik 566 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın Yunanistan'a resmi bir ziyaret yapacak. Ziyaret 2 gün sürecek. Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopoulos'un davetiyle  Yunanistan'a gidecek olan Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras'la ayrıca bir görüşme yapacak.
 
Türkiye ile Yunanistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için önemli bir ziyaret olduğu belirtiliyor. Ziyaret dolayısıyla Yunanistan Dışişleri Bakanı Vekili
Ioannis Amanatidis şöyle dedi: "İki ülke arasında diyaloğun artması, gündeme ilişkin konuların olumlu bir yapıda çözülmesi çok önemli. Şu anda içinde bulunduğumuz zor dönemleri aşarak bu sorunları, her iki ülkenin yararına olacak şekilde sonuçlandırabiliriz. Diplomasi ve iletişim her zaman olumlu sonuçlar doğurur." diye belirtti.
 
Ziyarette ele alınması beklenen konular; güvenlik ve mülteci sorunu, Kıbrıs sorunu ve Yunanistan'a iltica eden 15 Temmuz darbesine katılan askerler.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, başbakan iken 2010 da Yunanistan Başbakanı Alexis Çipras ile bir görüşme yapmıştı. Yunan yetkililer ziyaretten dolayı yedi aydır hazırlık yaptıklarını açıkladılar. Türkiye ile Yunanistan arasında gerçekleşecek tarihi görüşme bir ilke izma atacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan  65 yıl aradan sonra Yunanistanı ziyaret eden ilk Cumhurbaşkanı olacak.
Yunanistan Recep Tayyip Erdoğan Resmi Ziyaret
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu