Hakkari’ de Bir İlk

Hakkari’ de ilk defa üretilen organik mantar satışa çıkarıldı.

Hakkari’ de Bir İlk
Hakkari’ de Bir İlk Beyza
Bu içerik 1384 kez okundu.

Hakkari’ de Bağlar Mahallesi’ nde yaşayan Mehmet A. isimli kişi Türkiye’ de sayılı şehirlerde yetiştirilen ve tam anlamıyla organik olan istiridye mantarı hizmetiyle kurduğu tesisin açılışını yaptı.

Yaz ve kış aylarında da o yörede yaşayan insanların gerekli olan mantar ihtiyacının giderilmesi için 12 ton kapasiteye sahip ve 30 bin TL civarında bir maliyeti olan bu tesisi açan Mehmet A. yakını olan bir ziraat mühendisinden aldığı teknik destek ve bilgiler neticesinde hayali olan bu tesisi açtığını bildirdi.

150 metre kare bir alanın üzerine kurulan bu tesisi ailesi ile birlikte işlettiğini bildiren Mehmet A.’nın hedefinin sadece Hakkari ilinde değil, çevre illere de yetiştirdiği organik mantarı pazarlamaktır. İlkbaharda doğada yetiştirilen bu mantarın satış fiyatlarının çok yüksek olduğunu belirten tesisin sahibi Mehmet A, etin tadına ve lezzetine çok yakın olan bu organik mantarı çok daha ucuz bir şekilde piyasada satışa sunacağız dedi. Ayrıca bu organik mantarın en önemli özelliğinin de tamamen organik olup içerisinde herhangi bir kimyasal madde bulunmadan üretilmesidir ifadelerini de ekledi.

Bazı vatandaşların yaz aylarında yetişen bu mantara piyasa da satılırken rastladıklarında, kış aylarında da organik mantar almanın mutluluğunu yaşadıklarını aktardılar. Mehmet A. ‘nın açıklamasının devamında ise “vatandaşların Hakkari için büyük bir hizmet olduğunu ve sonsuz teşekkür” ettiklerini duyduğumuz zaman büyük onur ve gurur duyuyorum açıklamarında bulundu.

 

hakkari mantar tesis
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu