Peynir ve Kalp Sağlığı

Tıp uzmanlarının araştırması sonucu, ölçülü tüketildiğinde peynirin kalbe faydalı olabileceği tespit edildi. Günlük peynir tüketimi 40 gramı geçmemeli.

Peynir ve Kalp Sağlığı
Peynir ve Kalp Sağlığı Akay
Bu içerik 720 kez okundu.
Tıp uzmanlarının araştırması sonucu, ölçülü tüketildiğinde peynirin kalbe faydalı olabileceği tespit edildi. Günlük peynir tüketimi 40 gr.'ı geçmemeli. Tıp uzmanları, her gün 40 gram peynir yiyerek, kalp hastalığı ve inme riskini koruyabileceği belirtti.
 
Araştırmalar sonucu bulunan yeni bilgiler, peynir'in kardiyovasküler hastalık riskini azaltabileceği açıklandı. Bu sonuçlar yapılan 15 gözlemsel çalışmadan elde edildi.
 
Çin Soochow Üniversitesinden Li-Qiang Qin yaptığı araştırma ve deneyler sonucu peynirin kalp sağlığı üzerinde olumlu etkileri olduğunu belirtti. Peynirde zengin bulunan kalsiyum, çinko, A ve B-12 vitaminleri sağlığa çok faydalı olabileceği gibi, doymuş yağların ters etki yapabileceği açıklandı. Süt ürünlerinde bulunan doymuş yağlar kolestrole ve inmeye sebep olabileceği tespit edildi.
 
Peynirin ölçülü tüketimi veya az yağlı süt ürünlerinin tercih edilmesi tavsiye ediliyor. Amerikan Kalp Derneği, almamız gereken kalorinin yaklaşık %5'inin doymuş yağlardan olması gerektiğini ve bu sınırın altında kalması için az yağlı süt ürünleri tüketilmesini önerdi.
 
Peynir Kalp Süt
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor