Sabancı 2 Şirketi ABD’den Satın Alıyor

Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Göçmen, Sabancı Holding ile iştirak sağlayan bir 2 şirketi satın alma kararı aldı.

Sabancı 2 Şirketi ABD’den Satın Alıyor
Sabancı 2 Şirketi ABD’den Satın Alıyor Beyza
Bu içerik 434 kez okundu.

Sabancı Holding Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Göçmen, Sabancı Holding ile iştirak sağlayan bir 2 şirketi Amerika Birleşik Devletlerinde satın alma kararı aldı. Sabancı Holdingin iştiraklarından sayılan şirketlerden biri ticari havacılık sektörü üzerine kompozit malzemeler sağlayan Fabric Development FDI ile Textile Products Inc. şirketlerini yaklaşık 100 milyon dolar yatırım ile satın alma kararını aldı. FDI ile TPI şirketlerinin yaklaşık olarak satın alma fiyatı olarak 100 milyon dolar harcayacakları belirlendi. Sabancı Holding bu şirketleri satın aldıktan sonra Kordsa'nın ticari havacılık sektörünün önemli tedarik zincirlerinden biri haline geleceği düşünülüyor.

Yapılan bu satın alma kararı üzerine söz konusu olan satın almanın yaşanması için öncelikle önümüzdeki aylar içinde gerçekleşecek olan Amerikan rekabet hukuku ve yabancı yatırımcılar komitesi tarafından gerekli izinlerin alınması gerekiyor. Gerekli izinler alındıktan sonra 2018 yılının ilk çeyrek ayları içerisinde Sabancı Holding planladıkları alımı 100 milyon dolar üzerinden gerçekleştirecek.

Mehmet Göçmen yapmış olduğu konuşmada satın alacağı şirketlerle ilgili ve önümüzdeki zamanlarda nasıl bir yarar sağlayacağına dair konuşma yaptı. Mehmet Göçmen konuşmasında  “Sabancı topluluğu olarak sürekli invasyon odaklı bir strateji izlemekteyiz. Bu yatırımın da şirketimize büyük katkılar sağlayacağına emin gözlerle bakmaktayız. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’nin Sabancısı olma yolunda emin adımlarla gideceğiz” dedi. 

Sabancı Holding ABD 2 şirket
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu