Whatsapp’da Size Gelen Bu Mesajı Kesinlikle Açmayın

Whatsapp’ta yer alan bu tehlikeli mesajı açmamanız gerekiyor. Mesajı açmanız halinde telefonunuza ve bilgisayarınıza virüs bulaşmaya başlıyor.

Whatsapp’da Size Gelen Bu Mesajı Kesinlikle Açmayın
Whatsapp’da Size Gelen Bu Mesajı Kesinlikle Açmayın Beyza
Bu içerik 817 kez okundu.

Her sosyal medya araçlarında olduğu gibi Whatsapp uygulamasında da bazı tehlikeli mesajlar geliyor. Telefonunuzun güvenliği için bu tür mesajları kesinlikle açmamanız gerekiyor. Son dakika haberlerine göre aldığımız bilgilerde tehlikeli bir virüsü içeren bir link Whatsapp üzerinden kullanıcılara gönderiliyor. Bu kullanıcılar bu linke tıkladıklarında telefonlarına virüs bulaşıyor. Bu virüs ise sizin telefonunuzda bulunan tüm bilgilerinizi ve kayıtlı banka bilgilerinizde dahil olmak üzere çalma hedefi olan bir virüs. Bu virüsün telefonunuza bulaşmasıyla birlikte telefonunuzda yer alan banka hesap bilgileriniz, fotoğraflarınız, rehberiniz gibi sizin için önemli olan tüm bilgileri ele geçirmiş oluyor.

Bu virüste artık Whatsapp uygulamasını renkli bir şekilde kullanabileceğinize dair bir link gönderiyor. Bu link dikkatli bakıldığından Whatsapp uygulamasının krill alfabesiyle yazılmış hali olduğunu görüyorsunuz. Bu linke tıkladığınız anda sahte bir link olduğunu da fark etmiş oluyorsunuz. Hemen telefonunuza o sırada virüsler bulaşmaya başlıyor.

Renkli Whatsapp uygulamasının telefonlarınızda ve bilgisayarınızda kullanılabilir olduğuna dair sizlere bir mesaj geliyor. Link sizi Crome eklentisi olan bir sayfaya yönlendiriyor. Bu sayfa da puanlar sahte bir şekilde yüksek tutulmuş halde yer alıyor. Sizler de buraya tıkladığınız an bilgisayarınız ve cep telefonunuza hemen virüs bulaşmaya başlıyor. Virüsün bulaştıktan sonra tüm bilgilerinizi çalma gibi bir hedefi var. Bu yüzden uzmanlar özellikle uyarıyor. Böyle bir mesajı kesinlikle açmayın. 

Whatsapp Tehlike Virüs
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu