Veyis Ateş askere geç katıldığı için gözaltına alındı

Ünlü televizyon sunucusu Veyis Ateş, Başkent Ankara'dan İstanbul'a gitmek üzere olduğu sırada Esenboğa Havalimanı'nda gözaltına alındı.

Veyis Ateş askere geç katıldığı için gözaltına alındı
Veyis Ateş askere geç katıldığı için gözaltına alındı Kerem Çelik
Bu içerik 574 kez okundu.

Habertürk TV Genel Müdürü Ateş'in, havalimanı'nda apar topar gözaltına alınmasının sebebi olarak ise askerlik görevini yerine getirmesinin ardından geçen 12 yılın ardından hâlâ devam ettiği saptanan 'bakaya kalma' (askere geç katılma) soruşturması olarak açıklandı. Ünlü sunucu, yaşadığı şaşkınlık verici gözaltı olayını sosyal medya hesabından özetle şu ifadelerle anlattı:

23.15 uçağıyla İstanbul a gitmek varken gece 04.30 uçağına kaldığı için kendisine bir serzenişte bulunan Ateş, konuyla ilgili olarak, 2004 yılında bakaya (askere geç katılma) suçu işlediği gerekçesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı’nda gözaltına alındığını belirtti. Gözaltının ardından mahkemeye çıktığını aktaran Ateş, ifade verdikten sonra serbest kaldığını belirtti.

Askerliğini tamamladığını bir kez daha vurgulayan Ateş, Türk yargı sistemindeki malum sebeplerinden dolayı yargının kendisine 12 yıl sonra espirili bir dille "Hey sen; bi bakar mısın; askere niye geç gittin?!!! .." dediğini ve bu durumun kendisinin uykusuz bir gece geçirmesine yol açtığını belirtti.

Veyis Ateş son olarak, konunun tuhaf olduğunu, ancak bu sayade gözlem imkanı bulduğunu ve bundan gururlandığını belirterek, "Bu vesile... Esenboğa Emniyet Müdürlüğü personeline, Çubuk adliyesi mensuplarına teşekkür ederim. Yüce Türk Devleti! iyi ki varsın ve ebediyete kadar hep varolasın." dedi.

Veyis Ateş bakaya askerlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu