Ilgaz Dağında tehlikeye rağmen kayak tesisleri müşteri bekliyor...

Gençlik ve Spor Bakanlığınca gönderilen kapatma yazısına rağmen, Türkiye Kayak Federasyonu tesisleri işletmeye devam ediyor.

Ilgaz Dağında tehlikeye rağmen kayak tesisleri müşteri bekliyor...
Ilgaz Dağında tehlikeye rağmen kayak tesisleri müşteri bekliyor... Akay
Bu içerik 652 kez okundu.
Gençlik ve Spor Bakanlığınca gönderilen kapatma yazısına rağmen, Türkiye Kayak Federasyonu tesisleri işletmeye devam ediyor. Bakanlığa ait olan, Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda yer alan kayak tesislerini Türkiye Kayak Federasyonu işletiyor. Bakanlığın, tesis için toprak kayması var güvenlik nedeniyle boşaltın yazısına rağmen Türkiye Kayak Federasyonu tesisleri açık tutmayı devam ediyor.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, kendi bünyesinde olan ve Türkiye Kayak Federasyonu tarafından işletilen Ilgaz Dağı Milli Parkı kayak tesisleri için bir kapatma yazısı göndermişti. Fedarasyon ise buna rağmen tesisleri açık tuttuğu ve müşteri beklediği gözlemlendi.
 
Türkiye Kayak Federasyonu görevlileri 2017 yılının başlarında Ilgaz Dağı Milli Parkında toprak kayması olduğunu farketti. Bunun üzerine Gençlik ve Spor Bakanlığına bildirdi. Bakanlık, bunun üzerine sahibi olduğu ve işletmesini Türkiye Kayak Federasyonu'nun yaptığı tesise mühendisler görevlendirip inceleme yaptırdı. Mühendislerin incelemesi sonucu toprak kayması tespit edilince Bakanlık, tesisin yeniden güvenli hale gelmesi ve herhangi bir facianın yaşanmaması için bir süreliğine kapatılmasına karar verdi.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ilgaz Dağı Milli Parkı'nda kendisine ait olmayan arazilerle beraber tesisler için proje yapılacağını ve tesisin tekrar güvenli hale getirileceğini Türkiye Kayak Federasyonuna bir yazı ile bildirdi. Buna rağmen tesislerin hala açık olduğu ve müşteri beklendiği belirlendi.
Ilgaz Dağı Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Kayak Federasyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu