ABD ve Güney Kore tatbikatlarına devam ediyor

Güney Kore ve müttefiki ABD, Kore Yarımadası'ndaki askeri tatbikatlarına her geçen gün arttırarak, Kuzey Kore'ye gözdağı veriyor.

ABD ve Güney Kore tatbikatlarına devam ediyor
ABD ve Güney Kore tatbikatlarına devam ediyor Kerem Çelik
Bu içerik 464 kez okundu.

Kuzey Kore'nin sık sık nükleer füze denemesine karşı çıkan ve bu durumu uzlaşı içinde çözemeyeceğini anlayınca müttefik kuran ABD ve Güney Kore, Kore Yarımadası'ndaki askeri tatbikatlarını hız kesmeksizin sürdürüyor.

İki ülkenin ordusunun katıldığı tatbikatların en son gerçekleştirilenine 230 savaş uçağının katıldığı belirtilirken, tatbikatta B-1B tipi bombardıman uçaklarının da yer aldığı belirtildi.

Yonhap haber ajansının servis ettiği habere göre, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Hava Kuvvetleri'ne bağlı B-1B tipi bombardıman uçağı Kore Yarımadası'nda boy gösterirken görüntülendi.

HAYALET UÇAKLAR DA KORE SEMALARINDA BOY GÖSTERİYOR

Güney Kore ve ABD'nin Pazartesi günü başlattığı ortak tatbikata 230'dan fazla savaş uçağı yer alıyor. Tatbikatta B1-B tipi uzun menzilli bombardıman uçakları dikkat çekerken, ayrıca 'hayalet uçak' olarak nitelendirilen F-22'ler de boy gösyeriyor.

KİM JONG-UN TATBİKATI PROVAKASYON OLARAK GÖRÜYOR

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim Jong-Un, ABD ve Güney Kore'nin ortak yürüttüğü tatbikatın nükleer savaşa neden olabileceği konusunda uyarılar yaparak, bu tatbikatı 'açık ve kapsamlı bir provokasyon' olarak gördüğünü duyurmuştu.

ABD Güney Kore Kuzey Kore
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu