Kiralık evlere yerleştirilen gizli kameralar olay oldu

Amerika'da ünlü bir firmadan kiraladığı evde gizli kamera yerleştirildiğinin farkına varan bir vatandaş, konuyu internette paylaşarak firmadan şikayetçi oldu.

Kiralık evlere yerleştirilen gizli kameralar olay oldu
Kiralık evlere yerleştirilen gizli kameralar olay oldu Kerem Çelik
Bu içerik 556 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde kiralık ev hizmeti veren kuruluşların başınnda gelen Airbnb ile ilgili gizli kamera şikayetleri devam ederken, Jason Scott isimli bir vatandaş, firmadan kiraladığı evde gizli kamera ile karşılaşında durumu internette paylaşarak, Airbnb'ın skandal gizli kamera olaylarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Hürrüyet.com'un servis ettiği habere göre; alanında en bilindik kuruluş olan Airbnb, yeni bir gizli kamera skandalıyla karşı karşıya. Airbnb’tan ev ya da oda kiralayan kişilerin, kendilerine hizmet sağlanan odalarda gizli kamera bulduklarını iddia ederek konuyu internette taşıması kurumun başını ağrıtacak gibi duruyor.

Airbnb hakkında gizli kameralardan dolayı şikayetler her geçen gün artarken, son olarak Jason Scott isimli bir Amerikan vatandaşı, yakın bir dostunun firmadan kiraladığı odada internete bağlı gizli kamera bulduğunu iddia ederek, Airbnb hakkında şikayet başlattı.

Scott, şikayetinde kamera ile karşılaşan arkadaşının gece saat 03:00'te odadan ayrıldığını ve parasının kendisine iade edildiğini belirterek, odayı kiralayan kişinin de Airbnb'ın sisteminden çıkartıldığını bilgisini aktardı. Amerikalı Twitter kullanıcı Scott’un, kişisel hesabı üzerinden paylaştığı tweet’ini kısa sürede 23 binden fazla kişi paylaştı. 

Kasım ve Aralık ayları içerisinde kiladıkları oda ve evlerde gizli kamera ile karşılaştıklarını iddia eden 2 kişi firmadan şikayetçi oldu. Artan şikayetler üzerine Airbnb sözcüsü, "Bu tarz olayların çok nadir gerçekleştiğini" söyledi.

abd gizli kamera Airbnb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu