THY'nin 134 yolculu uçağına yıldırım çarptı

Dün gece saat 01:20'de Atatürk Havalimanı'ndan ayrılan THY uçağına yıldırım çarptı.

THY'nin 134 yolculu uçağına yıldırım çarptı
THY'nin 134 yolculu uçağına yıldırım çarptı Kerem Çelik
Bu içerik 386 kez okundu.

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan 134 yolcusu ile havalanan Türk Hava Yolları'na ait bir uçağa yıldırım çarptı. Beklenmedik olay üzerine uçak kalkış yaptığı piste geri döndü.

Türk Hava Yolları'nın (THY) Atatürk Havalimanı'ndan hareket ederek Somali'nin başkenti Mogadişu'ya gidecek olan ve içerisinde 134 yolcusunu bulunan Boeing 737-800 tipi TC-JHY kuyruk tescilli yolcu uçağına gecenin ilerleyen saatlerinde Yıldırım çarptı. Saat 01:20'de havalanından ayrılan uçak, gövdesine yıldırım isabet etmesi üzerine uçağın kaptan pilotu, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile iletişim kurarak geri dönme kararını aktardı.

2 SAAT YAKIT BOŞALTMAK İÇİN İSTANBUL ÜZERİNDE DOLAŞTI

Otomatik yakıt boşaltım sistemi bulunmayan uçağı iniş ağırlığına getirebilmek için Marmara hava sahasında yaklaşık 2 saat dolaştıran pilot, iniş ağırlığına ulaşınca saat 04:00 sularında 134 yolcusu bulunan uçağı kusursuz bir şekilde geri indirmeyi başardı.

4 SAAT SONRA SEFERİNE YENİDEN BAŞLADI

Zaman kaybedilmeden THY'nin teknik bakım hangarında kontrolleri gerçekleştirilen uçak, sabah saat 06:00'da yeniden havalanarak Mogadişu'ya gitmek üzere yola koyuldu.

Türk Hava Yolları İstanbul Atatürk Havalimanı yıldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu