Adamın Karnından Bebek Büyüklüğünde Kist Çıktı

Şiddetli karın ağrısı ile hastaneye başvuran diyaliz hastası Bekir Karaçam’ın böbreğinde bir bebek büyüklüğünde kist olduğu belirlendi.

Adamın Karnından Bebek Büyüklüğünde Kist Çıktı
Adamın Karnından Bebek Büyüklüğünde Kist Çıktı Beyza
Bu içerik 777 kez okundu.

Önceki gün hastaneye gelen bir vakayla birlikte tüm doktorlar şoka girdiler. Gelen haberlere göre bu zamana kadar diyaliz tedavisi altında olan Bekir Karaçam’ın böbreğinde oluşan kist 2.5 kiloluk bir bebek kadar büyümüştü. Bunun üzerine hemen doktorlar Bekir Karaçam’ı ameliyat aldılar. Ameliyat sonucunda bir bebek büyüklüğüne ulaşan böbreğin alınmasına karar verildi. Bekir Karaçam’ın karnından neredeyse bir bebeği andıracak büyüklükte kist çıkarıldı. Bunun üzerine tüm doktorlar olaya hayret ettiler.

Yaşadıklarını Anadolu Ajansı muhaberilerine detaylı bir şekilde anlatan Karaçam, 2004 yılından beri böbrek rahatsızlığı teşhisinin konulduğunu belirtmişti. Ayrıca Karaçam tam iki yıldır diyalize girdiğini ve bundan dolayı da oldukça sıkıntı çektiğini muhabirlere anlattı.  Karaçam ayrıca böbreklerinde yer alan bu rahatsızlıkların genetik bir rahatsızlıktan dolayı kaynaklandığını belirtti. Genetik rahatsızlıktan dolayı da böbreklerin de büyümelerin meydana geldiğini belirten Karaçam ayrıca sözlerinde " İnanılmaz derecede bu kist büyüdü. Bu büyümeden dolayı da mide ve bağırsağım artık çalışamaz hale geldiler. Nefes alamıyordum resmen ve bundan dolayı hemen doktora başvurdum. Doktorlar beni görünce şoka girdiler. Hemen ameliyat etmeye karar verdiler. Ameliyat olalı neredeyse bir hafta olmuştur. Şu an inanılmaz derece rahatlık hissediyorum ve artık rahat nefes alabiliyorum. Ama bir böbreğimde de kist var, doktorlar çok yakın bir takip altında onu da inceliyorlar." dedi.

bebek kist böbrek
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor