Tesla İle Türkiye Arasında ki Önemli Adım

Elektrikli otomobilin dev markası Tesla, artık Türkiye’ de ki otomobil satışlarına start demek için yeni adım attı.

Tesla İle Türkiye Arasında ki Önemli Adım
Tesla İle Türkiye Arasında ki Önemli Adım Beyza
Bu içerik 1583 kez okundu.

Elektrikli otomobilin dev markası olan Tesla, yaptığı bir anlaşma sonucunda arabalarını Türkiye’de de yürüteceği izlenimi çıktı. Elektrikli otomobil konusunda resmen bir dev haline gelen Tesla’nın Eron Musk’ın Türkiyeyi ziyaretinin hemen ardından yapılan açıklamada dikkat çeken detay ise, bundan sonra Türkiye’ de de otomobil satışlarına başlamak için yeni çalışmalar yürütüleceğini bildirmek oldu.

Gersan Elektrik’in KAP’a aktardığı açıklamalarında, “Tesla Motors ile bir antlaşma imzaladıklarını ve her iki tarafa da hayırlı olmasını” diledi.  Bu anlaşmadan da görüleceği üzere artık oldukça dikkat çeken ve tüm kamuoyunda büyük yankı uyandıran Tesla arabaları da ülkemizde üretilmeye başlanacak. Bu haberin Türkiye açısından aslında önemli olduğunu ve bir ticari ilişki kurulmasının önemli bir seviye olduğununda altı çizildi.

Açıklamalarının devamında ise, Tesla ile şirketlerinin arasında, AC/DC elektrikli araç şarj istasyonları üretimi ve montajı ile ilgili olası bir ticari ilişkiyi de değerlendirmek ve bir seviyeye ulaştırmak için imzalanmıştır” açıklamalarında bulundu.

Geçtiğimiz ay Türkiye’ de yapmış  olduğu   ziyarete gelen Elon  Musk’ın CEO’ su olan Tesla, Türkiye’ de kurdukları şirketini 2016 yılının ilk başlarında kuruldu. Şirket açıldıktan daha sonra Tesla’ nın İstanbul’ da bir mağaza açıp Türkiye’ deki tüketicilere de seslenmek istediklerini bildirmişlerdi. Önümüzde ki aylarda bu olayla ilgili Tesla ve Gersan Elektrik’in oluşumların başlaması ve devam etmesi bekleniyor.

 

Tesla Türkiye Elektrikli araba
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu