Macaristan'a İltica Talebi Eden Halk Oyunları Ekibi İçin Açıklama Geldi

Macaristan’a gidip geri dönmeyen ve Macaristan’a iltica eden grup ile ilgili Macaristan’dan kafa karıştırıcı bir açıklama geldi.

Macaristan'a İltica Talebi Eden Halk Oyunları Ekibi İçin Açıklama Geldi
Macaristan'a İltica Talebi Eden Halk Oyunları Ekibi İçin Açıklama Geldi Beyza
Bu içerik 404 kez okundu.

Ekiple ilgili başvurma detaylarını anlatan halk oyunları ekibinde yer alan kişinin yanı sıra Macaristan’da kafaları karıştıracak bir ayrıntı geldi. Gündemimizde oldukça yer edilen halk oyunları ekibinin yarışmak için gittiği Macaristan’dan iltica talebinde bulunduğuna dair iddia edilen 16 kişi içerisinden 11 kişiye Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruştırma işlemleri başlatıldı. İsmini kamuoyuna duyurmak istemeyen Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği'nde çalışan bir yetkili, Budapeşte'de düzenlenecek olan etkinlik için tarafımıza gelen davete katılım sağlamak için bizlere başvuran ve dernekle alakası olmayan 16 kişi için Ankara İl Spor Müdürlüğüne ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonuna yaptığı başvuruların detaylarını anlattı. Bunlar içinde en göze çarpan detay ise bahsi geçen bu kafilede bulunan 16 kişinin lisanslarının oldukça yeni olmasıydı. Bir diğer açıdan Macaristan tarafından da oldukça dikkat çeken ve kafa karıştıran bir açıklama tarafımıza geldi. Göçmenlik ve Mülteci Ofisinden gelen konuşmaya göre “Grubun üyeleri Macaristan'da iltica başvurusunda bulunmadı” sözleri gündeme damga vurdu.

Anadolu Ajansı’nın yaptığı habere göre de Ankara Kent Çocuk ve Gençlik Halk Dansları Topluluğu Derneği, 5-10 Kasım tarihleri arasında Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de düzenlenmekte olan "Halk Oyunları Yaza Veda" etkinliğine davet edilmişti. Bu kişilerle ilgili gerekli inceleme ve soruşturma yetkili birimlerce gerçekleştirilecek. Yakın günlerde yeni hangi haberler geleceğini merakla beklemekteyiz.

Macaristan Halk Oyunları İltica Talebi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu