Bakan Sarıeroğlu: ' 450 bin taşeron kadroya alınacak'

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra, taşeron işçiler için bir müjde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından geldi. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "450 bin taşeron şartsız direkt kadroya alınacak."

Bakan Sarıeroğlu: ' 450 bin taşeron kadroya alınacak'
Bakan Sarıeroğlu: ' 450 bin taşeron kadroya alınacak' Akay
Bu içerik 687 kez okundu.

Bakanlar Kurulu toplantısından sonra, taşeron işçiler için  bir müjde de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanından geldi. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "450 bin taşeron şartsız direkt kadroya alınacak. Mevsimlik işçilerin çalışma süresi 4 ay uzayacak. Maaş ve sosyal hak kaybı olmayacak" diye açıklamalarda bulundu.


Bakan Sarıeroğlu, taşeron işçilerin uzun zamandır beklediği müjdeyi en sonunda verdi. Bakan Sarıeroğlu sözlerine şöyle devam etti, "Uzun süredir çalışıyoruz, emekçilerin hakkını ve hukukunu koruyacak iyi bir düzenleme yapmanın gururunu yaşıyorum. 450 bin taşeron şartsız direkt kadroya alınacak. Mevsimlik işçilerin çalışma süresi 4 ay uzayacak. BİT'te çalışan taşeronlar kadrolu işçi olacak. Sözleşmeleri askıda olanları da kapsıyor. Taşeron şirketlerden devir şeklinde alacağız. Geçmişte kazandıkları kıdemleriyle birlikte devirler gerçekleşecek. Ücret dahil mevcut şartlarla devirler sağlanacak. Yeni bir statü getirmedik. İşçi olarak istihdamları gerçekleşecek. En kısa sürede geçişi yapmak istiyoruz. Hedefimiz 3 ay içerisinde çalışmayı tamamlamak. Şehir hastanelerinde çalışanlar da bu kapsamda" dedi.


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "İşsizlik oranlarını düşüreceğiz dedik. ihracat rakamlarımıza bakıyoruz. Rekor seviyeye gelmiş durumda. Taşeron çalışmasıyla birlikte yürüttüğümüz çalışmalar var. Yeni bir yol haritası hazırladık. Bugün ilgili bakanlıktan arkadaşlarım geldi ve kapsamlı bir çalışma yaptılar. Güçlü hedeflerle performanslarımızı ileri götürecek bir çalışma içerisinde olacağız. Sadece bir açıklama ile bırakmayacağız" diye açıkladı.

 

Jülide Sarıeroğlu Taşeron Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu