İSKİ'den su sayacı uyarısı

İstanbul'da yarın başlaması beklenen kar yağışı ile birlikte hava sıcaklıklarının 8 ila 16 arasında düşeceğini hatırlatan İSKİ, İstanbulluları su sayaçlarının donma ihtimali konusunda uyardı.

İSKİ'den su sayacı uyarısı
İSKİ'den su sayacı uyarısı Kerem Çelik
Bu içerik 652 kez okundu.

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi, havaların bir hayli soğuduğu İstanbul'da kar yağışlarının başlayacağını hatırlatıp, bu sebeple de hava sıcaklıklarının daha da düşeceğini belirterek, İstanbulluları su sayaçlarını donmaya karşı korumaları konusunda uyardı.

Karla karışık yağmurun bu gece başlayacağı tahmin edilen İstanbul'da, vatandaşlara sık sık uyarılar yapılıyor. İstanbul'a uzun yıllar aradan sonra Aralık ayının ilk haftasında kar yağacağını belirten Prof. Dr. Orhan Şen, bol kar yağışlı bir kış beklediklerini daha önce belirttiklerini, Aralık ayında başlacak olan kar yağışının bu beklentilerini doğruladığını söyledi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM sık sık vatandaşları kar yağışı ve soğuk hava konusunda uyarırken bir uyarı da İSKİ'den geldi. İstanbulluları su sayaçlarını donmaya karşı korumaları için uyaran İSKİ, elde edilen son hava tahmini raporlarına göre, kent genelinin soğuk hava dalgasının etkisine gireceği, sıcaklıkların 8 ila 16 derece arasında azalarak mevsim normallerinin altına ineceğini belirtti. 

İSKİ'den yapılan açıklamada, sıcaklığının sıfır ve eksileri görmesiyle su sayaç  ve tesisatlarında donma meydana gelebileceği belirtilirken, "Sayaçların donmaya karşı korunması abonelerin yükümlülüğündedir. Kar  soğuğuna hazırlanarak, su tesisatı ve sayaçlarda donmadan kaynaklanabilecek  arızaların önlenmesi için bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir. Açıkta bulunan  su boruları soğuk hava ile temas etmeyecek şekilde kapatılmalı ve yalıtım  malzemesi ile izole edilmelidir. Sayaçlar açıkta ise kesinlikle muhafaza altına  alınmalı, izolasyon malzemeleri ile korunmalıdır.   Abonelerimiz, alınan  önlemlere rağmen, yaşanan sorunların çözümü için Alo 185 Çağrı Merkezimizi  arayabilirler." denildi.

İSKİ istanbul hava durumu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu