İzmir'deki işkenceci kocanın 27 yıla kadar hapsi istendi

İzmir'de karısından soyunmasını istedikten sonra elindeki oklava kırılana kadar kadını darp eden, daha sonra da kemer ve yumruklarla karısını çok feci döven Uğur C. hakkında 7 yıldan, 27 yıla kadar hapis cezası istendi.

İzmir'deki işkenceci kocanın 27 yıla kadar hapsi istendi
İzmir'deki işkenceci kocanın 27 yıla kadar hapsi istendi Kerem Çelik
Bu içerik 1293 kez okundu.

İzmir'in Buca ilçesinde ikamet eden S.C. isimli kadın, 14 yılını verdiği 36 yaşındaki kocası ve 1 çocuğunun babası 36 yaşındaki Uğur C. tarafından önce oklava ile, oklava kırıldıktan sonra da kemer ve yumruklarla öldüresiye dövüldü. S.C. tanınmayacak hale gelen yüzünün ardından şikayetçi kocasından şikayetçi oldu. Kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılan Uğur C., şikayetçi olan karısının avukatı Erdal Benice’nin itirazı sonucu tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hürriyet.com'un servis ettiği habere göre; S.C. uzun süredir çeşitli bahanelerle 14 yıllık eşi Uğur C. tarafından dövülüyordu. Bu işkencelere daha fazla katlanmak istemeyen 1 çocuk annesi S.C. iddiaya göre; kocasından ayrı yaşamak ve ayrı bir eve çıkmak için mahallede faaliyet gösteren bir emlakçıdan yardım talep etti. 

İzmir Cumhuriyet savcısının olaya ilişkin hazırladığı iddianameye göre, 9 Ağustos günü, Uğur C. kime ait olduğunu bir numaradan eşine mesaj geldiğini, eşinin de bu mesaja cevap yazdığını farketti. Bu durum üzerine kıskançlık krizine giren Uğur C. çocuğunun annesi S.C.'ye "Sen kiminle mesajlaşıyorsun, odaya gir, oklavayı al, soyun’ dediği, mağdur kadının da  defalarca darp edildiği kocasının korkusundan söyleneni yaptığı kaydedildi. S.C. soyunduktan sonra odaya giren Uğur C'nin, çocuğunun annesine ‘Mırıldanma, yoksa seni öldürürüm’ tehdidi savurarak yatağa önce yüz üstü uzanmasını isteyip oklava ile darp ederek, daha sonra sırtını dönmesini isteyerek oklava kırılana kadar dövdüğü aktarıldı. Bu sırada gördüğü işkencenin etkisini azaltmak için oklavayı engellemeye çalışan S.C.'nin oklava darbesi nedeniyle parmaklarının kırıldığı kaydedildi. 

Bununla da yetinmeyen Uğur C. oklava kırılınca önce yumrukla, daha sonrada belinden çıkardığı kemerle karısını dövmeye devam etti. Mağdur kadının vücudunun bir çok yerinde darbeye bağlı yaralar oluştu. Maruz kaldığı işkencenin ardından darp raporu alan S.C., bir akrabası ile karakola giderek şikayet dosyası oluşturdu. S.C.'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan işkenceci koca Uğur C., savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Uğur C.'nin serbest kalmasının anlaşılır bir durum olmadığı için itiraz dilekçesi yazan S.C.'nin avukatı Erdal Benice, darp raporu ve müvekkilinin darp edilmiş fotoğraflarını da dilekçeye ekleyerek savcılığa sundu. Benice’nin itirazının ardından savcı, işkenceci koca Uğur C. hakkında yakalama kararı çıkardı. 

Polis ekipleri tarafından emniyete çağrılan Uğur C. burada gözaltına alınırken, sevk edildiği adliyede Savcının talimatı doğrultusunda Nöbetçi Sulh Ceza mahkemesinde halim karşısına çıktı. Mahkemede kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili verdiği ifadede, yaşananları hatırlamadığını belirten Uğur C., o gün eşi ile tartıştıklarını, dah sonra da yatıp uyuduğunu söyledi. Hakim, Uğur C.'nin savunmasını aldıktan sonra  tutuklanmasına ve cezaevine götürülmesine hükmetti.

Soruştumaya bakan Cumhuriyet savcısı, işkenceci koca Uğur C. hakkında, "kasten ağır yaralama", "eziyet çektirme", "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "hakaret" suçlamasıyla toplamda 27 yıl 3 ay hapis cezası isteyerek dava açtı. Savcının açtığı dava İzmir 32. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

izmir buca ilçesi darp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu