Zafer Çağlayan'dan Tevbe Suresi paylaşımı

İsmi rüşvet olayında geçen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp profil resmini, Tevbe Suresi'nin 40. ayetini içeren bir cümle yaptı.

Zafer Çağlayan'dan Tevbe Suresi paylaşımı
Zafer Çağlayan'dan Tevbe Suresi paylaşımı Kerem Çelik
Bu içerik 519 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yargılanmasına devam edilen ve itirafçı olarak hakim karşısına çıkan İran asıllı işadamı Reza Zarrab'ın, rüşvet verdiği isimler arasında Zafer Çağlayan'ı da göstermesi ve Çağlayan'a yaklaşık 50 milyon Euro rüşvet verdiğini iddia etmesi üzerine, bazı kesim tarafından eleştirilen, bazı kesim tarafından da kendisine haksızlık yapıldığı düşüncesiyle desteklenen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, WhatsApp’ta profil resmini değiştirerek, kendi fotoğrafını kaldırıp yerine Tevbe Suresi 40’ıncı ayetini "Üzülme! Çünkü Allah bizimledir" ifadelerini koydu.

'ALLAH BİZİMLEDİR'

Reza Zarrab tarafından 50 milyon Euro rüşvet aldığı iddia edilen ve bu iddiaların ardından imajını değiştirerek neredeyse tanınmayacak hale gelen Zafer Çağlayan’ın, WhatsApp’taki profil resmini 25 Kasım’da değiştirdiği ortaya çıktı. Çağlayan, profilinden kendi fotoğrafını kaldırarak  "La tahzen! innallahe meana. üzülme! çünkü allah bizimledir -tevbe 40-" cümlesini içeren bir kare koydu.

'ÖLÜMÜNE YANINDAYIZ'

Kendisine ait kişisel bir Twitter hesabı olmayan Zafer Çağlayan’ı suçsuz gören ve rüşvet olayının karalama çalışması olarak gören kişiler tarafından oluşturulan M.Zafer Çağlayan adlı kullanıcı hesabından yapılan retweet de yine eski siyaset adamı hakkında dikkat çeken bir başka gelişme oldu. Retweet de bir Twitter kullanıcısının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zafer Çağlayan ile yan yana yürüdüğü fotoğraf paylaşması, "Yolunuz yolumuzdur. Ölümüne yanınızdayız" notunu düşmesi dikkatlerden kaçmadı.

Zafer Çağlayan rüşvet Tevbe Suresi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu