Survivor'da Ogeday'ın birinciliğine gölge düşürecek soruşturma

Survivor'da rakiplerini tek tek eleyerek birici olan Ogeday Girişken'in bu zaferine, SMS oylarını onaylayan noter hakkında başlatılmak istenen soruşturma gölge düşürdü.

Survivor'da Ogeday'ın birinciliğine gölge düşürecek soruşturma
Survivor'da Ogeday'ın birinciliğine gölge düşürecek soruşturma Kerem Çelik
Bu içerik 629 kez okundu.

Acun Ilıcalı tarafından Türkiye'te getirilen ve yayınlanmaya başladığı günden itibaren bir çok izleyiciyi ekran başına kilitleyen Survivor isimli yarışma programında Ogeday Girişken'in birinci olduğu sezonda, SMS oylamalarında hile yapıldığı öne sürülerek, oyları onaylayan noter hakkında Savcılık soruşturma başlatılmak için izin istedi.

Türk televizyon tarihinin en çok izlenilen yarışma programlarından biri olan Survivor'ın son sezonda finalde SMS oylarının adil sayılmadığı yönünde iddialar ortaya atıldı. Bu iddialar üzerine harekete geçen Savcılık, oyları onaylayan Beyoğlu 30. Noteri Rabia Kaban hakkında soruşturma izni istedi.

C.S. isimli bir vatandaş, çok kişi tarafından sevilerek izlenen 'Survivor' programında hile yapıldığı konusunda bir ihbarda bulundu. C.S. ihbarında, Türkiye ve yurt dışından gelen SMS'lerin 15 dakikada sayılmasının imkansız olduğunu, oyları onaylayan noterin televizyon ilkeleri gereği önceden ilan edilen ismi birinci olarak kayıtlarına geçirdiğini ve bunları yapan noterin evrakta sahtecilik suçuna imza attığını iddia etti.

C.S. isimli şahsın yaptığı ihbar doğrultusunda harekete geçen savcılık konunun aydınlatılması için soruşturma başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu'nca Beyoğlu 30. Noteri Rabia Kaban'ın ifadesi alındı. Kaban, hakkında yapılan suçlamalarla ilgili olarak yaptığı savunmada, sevilerek takip edilen yarışma programı Survivor'ın noterliğini üstlendiğini, SMS sonuçlarının kısa bir sürede netleşmesi  için özel bir sistemle gelen oyların sayılarını tutanağa geçirdiğini ve tutanağa göre Ogeday Girişken isimli yarışmacı için yarışmayı takip edenleri daha çok SMS gönderdiğini kaydetti. 

Rabia Kaban  ayrıca, kendisi adına öne sürülen evrakta sahtecilik suçunu işlemediğini belirtti. Savcılık Kaban'ın ifadesinde hakkında öne sürülen suçlamaları kabul etmemesine rağmen, Adalet Bakanlığı'na yazı yazarak Kaban hakkında soruşturma izni talep etti. Beyoğlu 30. Noteri Rabia Kaban hakkında savcılığın talep ettiği soruşturma için Adalet Bakanlığı'nın izin verip vermeyeceği henüz bilinmiyor.

Survivor rabia kaban Ogeday Girişken
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu