Cumhurbaşkanlığından, ABD'ye uyarı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Donald Trump'ı Küdüs konusunda atacağı adımla ilgili uyararak, düşünmeden yapılan hamlenin Ortadoğu'da yeni gerilime yol açacağını söyledi.

Cumhurbaşkanlığından, ABD'ye uyarı
Cumhurbaşkanlığından, ABD'ye uyarı Kerem Çelik
Bu içerik 263 kez okundu.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, İsrail ordusu tarafından işgal edilen Küdüs'ü, Filistinlilerin karşı çıkmasına rağmen İsrail'in başkenti ilan etmeyi planlamasına Cumhurbaşkanlığı karşı çıkarak, Trump'ı bu konuda dikkatli olması konusunda uyardı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump'ın, tüm dinler için kutsal topraklar olarak bilinen Kudüs'ü, Ortadoğu'nun zorba devleti İsrail'in başkenti olarak ilan edeceği yönündeki söylentilerle ilgili bir açıklama yaptı. İbrahim Kalın, açıklamasında iddia edilen ifadelerin tedirginlik yaratmanın da ötesinde bir boyut olduğunu ve Trump'ın bu adımı atması durumunda Ortadoğu'da yeni gerilim ve çatışmaların başlayabileceğini kaydetti.

İbrahim Kalın, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Trump'ın İsrail'in başkenti Kudüs olarak tanıyacağı haberlerinin bölgeyi karıştırmaya başladığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "ABD yönetiminin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacağı haberleri, son derece endişe vericidir. Bu, Kudüs’ün dini ve tarihi statüsüne, uluslararası anlaşmalara ve BM kararlarına tamamen aykırıdır. Böyle bir adım, zaten kırılgan olan Ortadoğu barış sürecini ortadan kaldıracak ve yeni gerilim ve çatışmalara sebep olacaktır. ABD yönetiminin bu vahim hatayı yapmayacağını ümit ediyoruz. Kudüs’ün ve Harem-i Şerif’in statüsünün korunması hayati önemi haizdir."

İbrahim Kalın abd donald trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi