Deniz Baykal tedavi için Almanya'da

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın, bir süredir Ankara'da süren tedavisine bugünden itibaren Almanya'da devam edilecek.

Deniz Baykal tedavi için Almanya'da
Deniz Baykal tedavi için Almanya'da Kerem Çelik
Bu içerik 351 kez okundu.

Baykal'ı hayata tutundurmayı başaran Ankara İbn-i Sina Hastanesinde, duayen siyaset adamının sağlık durumunda iyileşme gözlemlemediği için tedavisinin Almanya'da devam etmesine karar verdi. Bu karar üzerine Baykal Almanya'ya götürülerek tedavisine başlandı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Baykal'ın Türkiye'den ayrılırken bilincinin tamamen açık olduğunu, bilinçsel fonksiyonların gayet iyi olduğunu, sol tarafındaki kuvvet düşüklüğü dışında durumunun gayet iyi olduğunu söyledi. 

Yaklaşık 51 gündür başkent Ankara'da tedavi altında olan CHP'li siyaset adamı Deniz Baykal bugün sabah erken saatlerde Almanya'ya götürüldü. Prof. Dr. Erkan İbiş, Deniz Baykal'ın ülkeden ayrılmadan önceki sağlık durumu hakkında bir açıklama yaptı. 

Sözlerine bugün Deniz Baykal ile ilgili son açıklamayı yapacaklarını belirterek başlayan İbiş, sabah 06:00 sularında Baykal'ı uğurladıklarını söyledi. Deniz Baykal'ın tedavi süreci boyunca çok kritik zamanlar yaşadıklarının altını çizen İbiş, Baykal'ın iyi bir durumda bugün hastanelerinden çıktığını söyledi.

Baykal'ı uğurlarken bilincinin tamamen açık olduğunu, bilinçsel fonksiyonlarının gayet iyi çalıştığını, sol tarafındaki kuvvet düşüklüğü dışında Baykal'ın durumunun gayet iyi olduğunu kaydeden İbiş, bu saatten sonra tedavisinin Almanya'da devam edeceğini ve Türkiye'ye daha sağlıklı dönme ihtimalinin olduğunu söyledi. Baykal ile dün akşam uzun süre sohbet ettiklerini belirten Prof. Dr. İbiş, "Daha doğrusu Deniz bey konuştu biz dinledik. Sağlığın çok önemli olduğunu, oturmanın, hareket etmenin, yaslanmanın büyük bir nimet olduğunu, bu fonksiyonları insan sıkıntı yaşadığı zaman öneminin anlaşıldığını vurguladı. 'Gidince Türkiye'yi özleyecek misiniz?' diye sorduk. 'Ben Türkiye'deyken ülkemi özledim, şimdi de özlüyorum. Bir an önce Türkiye'ye dönmek istiyorum' diye duygularını ifade etti. Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Genel Başkan, Mevlüt Çavuşoğlu ve Ahmet Demircan olmak üzere tüm bakanlar, ilgilenen takip eden tüm siyasiler, partili arkadaşlarına, dostlarına ve özellikle Aydın Milletvekili Lüfti Baydar hocamıza teşekkür etti.Bu süreçte biz de stresli anlar yaşadık, mutlu anlar yaşadık, sizlerle bunları hep paylaştık. İşbirliği içinde olmaya çalıştık." dedi.

deniz baykal ankara chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor