Uzun Süre Aynı Pozisyonda Kalmanın Zararları

Uzmanların yaptığı açıklamalar neticesinde kişinin uzun süre aynı pozisyonda kalması sağlığı açısından tehlike sinyalleri yakacağını bildirdi.

Uzun Süre Aynı Pozisyonda Kalmanın Zararları
Uzun Süre Aynı Pozisyonda Kalmanın Zararları Beyza
Bu içerik 606 kez okundu.

“Kişinin otomobil içerisinde ya da masa başında uzun süre aynı pozisyonda oturmaları sonucunda hareket kabiliyetlerinin kısıtlanmasının özellikle   bel ağrıları ya da boyun ağrıları oluşacağını belirtti.

Oturmanın harici olarak uzun bir süre aynı yerde ayakta kalmakta kişinin kaslarının tembelleşmesine neden olacağını açıkladı. Açıklamalarının devamın da özellikle uzun süren yolculuklarda oturan kişiler ya da masa başında sürekli olarak çalışan kişiler ve ayakta aynı pozisyonda kalan kişilerin sık aralıklar ile yer değiştirmesi gerektiğinin altını çizen uzmanlar kişi bu noktada bilinçlendirilip kendi kendisinin doktoru olmalıdır” açıklamalarında bulundu.

Sürekli oturarak çalışan insanların kaslarında ciddi anlamda tembellik oluşacağından bu durum sonucunda ise kişinin  çalışan kaslarının spazma girebileceğini, çalışmayan kaslarda ise ciddi bir oranda işlevini yerine getirememeye başlama yani tembellik oluşacağını dile getirdi.

Sürekli oturma pozisyonunda kalındığı zaman sıkıntı yaşamamak adına sık sık hareket edilmesi gerektiğini hiçbir zaman unutmamak gerektiğini ve özellikle ülkemizde bu anlamda kamu spotu yapılması gerektiğini, bunun içinde çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.

Sürücü konumunda ki kişi aracını kullanırken uzun süren bir yolculuk gerçekleştirecek ise mutlaka bel ve boyun ağrısı ile karşı karşıya kalacaktır. Bu durumda bir sıkıntı yaşamamak adına bir çok yerde satılan bel ve boyun yastıklarından satın almalıdır. Bu yastıklar sayesinde az miktarda da olsa yaşadığı sıkıntıları asgari düzeyde tutmayı sağlayabilir.

 

sağlık kişi pozisyon
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi