Hastanın Göğsünde Hayata Döndürme Yazılı Dövme

Doktorlar Amerika’da hastaneye kaldırılan adamın göğsünde hayata döndürme dövmesini gördüler.

Hastanın Göğsünde Hayata Döndürme Yazılı Dövme
Hastanın Göğsünde Hayata Döndürme Yazılı Dövme Beyza
Bu içerik 443 kez okundu.

Olay Amerika’nın Florida eyaletinde gerçekleşti. Florida’da yaşayan 70 yaşındaki bir adam fazla alkol almıştı. Hastaneye kaldırılan adamın göğsünde yazan yazı ise oldukça dikkat çekti. Adamın göğsünde hayata döndürme yazıyordu. Bunun üzerine doktorlar ve hemşireler için zorlu karar süresi başladı. Hastanın tedaviyi red etme hakkı bulunuyordu. Ama göğsünde yazan dövmenin bu anlama gelip gelmediği ise tam olarak netleşmedi.

Hastanenin etik kurulu ise olaya el koydu. Hastanın dövmesinde hayata döndürme yazsa bile tedavi edilmesi gerektiğini savundu. Olayın üzerinde doktorlar hemen tedaviye başladılar.

Doktorlar ilk başta bu yazıyı görmezden gelerek tedavi etme süreci içerisine girdiler. Ama Florida Hospital bu karara saygı duyulması gerektiğinden bahsetti. Doktorlarda genel uygulamaları hasta üzerinde gerçekleştirdiler. Ekstra hayata geri dönmesi için bir çaba sarf etmediler.

Gelen haberlere göre The New England Journal of Medicine’nin yaptığı bir haberde hastanenin, doktorların ve etik kurulunun bu kararı vermede epeyce zorlandığından bahsetti. Geri dönüşü olmayan ölüme terk etmektense doktorlar hemen antibiyotik tedavisine başladılar. Etik kurulundan çıkan karara göre de hastaya ekstra bir önlem yapılmaması gerektiği bildirisi yer aldı. Bunun üzerine de hastanede bulunan doktorlar, hastaya herhangi bir şekilde özel bir müdehalede bulunmadılar.

En son gelen haberlere göre Florida’da bir hastanede yatan 70 yaşındaki adamın hayatını kaybettiği öğrenildi. Daha önceden adamın sağlık sorunları olduğu da biliniyordu.

dövme Florida
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu