İnternetsiz Whatsapp Geliyor

Artık Whatsapp uygulamasını internetsiz kullanabileceksiniz.

İnternetsiz Whatsapp Geliyor
İnternetsiz Whatsapp Geliyor Beyza
Bu içerik 1090 kez okundu.

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça yaygın olarak kullanılan mesajlaşma platformu Whatsapp’ı sadece internetiniz olduğu zaman kullanabiliyorsunuz. Ama size önereceğimiz 5 adımla artık internetiniz olmadan Whatsapp uygulamasına giriş yapabileceksiniz.

Whatsapp uluslararası oldukça üne sahip olan bir program. Bu programda son gelen güncellemeler dahilinde mesajlaşmanın yanı sıra sesle ve görüntülü arama özellikleri de mevcut. Hatta hikaye bölümü bile Whatsapp’da yer almaya başladı. Önceleri çok sevmeyen kişiler, giderek bu uygulamayı kullanmaya ve hikaye özelliğinin de giderek popüler olmaya başladığını görebiliyoruz.

İnternetimiz yoksa herkes bilir ki Whatsapp’da yoktur. Halbuki size önereceğimiz bu adımları takip etmeniz dahilinde internetsiz Whatsapp uygulamasını kullanabileceksiniz. Gelin bu adımlardan bahsedelim.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, bu ayarlar yalnızca Android telefona sahip olan kullanıcılar için uygulanabilir haldedir. IOS işletim sistemine sahip telefonlardan ulaşım imkanı bulunmamaktadır.

Öncelikle telefonunuzda ayarlar bölümüne gidin. Ardından burada bulunan Bağlantılar bölümüne ardından da Mobil Ağlar kısmına tıklayın. Mobil ağlar kısmından erişim noktaları bölümünü seçmeniz gerekiyor. Erişim Noktası bölümüne gelmeniz gerekmektedir. Ekle kısmından da bazı bilgileri girmeniz gerekmektedir.

İsim kısmına Whatsapp, APN kısmına İnternet, Proxy kısmına 127.0.0.01, Bağlantı noktası kısmına da 8080 yazmanız gerekmektedir. Bu işlemleri daha sonra kaydedin ve Erişim noktaları adları yerinden Whatsapp’ı tercih etmelisiniz.

Bu işleminin ardından internetiniz kapalı olsa dahi direkt olarak Whatsapp’a bağlanabilirsiniz. 

WhatsApp güncelleme İnternetsiz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu