Lider Ali Abdullah Salih Öldürüldü

Eski Yemen lideri Ali Abdullah Salih, Husiler tarafından bazukayla ateş edilerek öldürdü.

Lider Ali Abdullah Salih Öldürüldü
Lider Ali Abdullah Salih Öldürüldü Beyza
Bu içerik 435 kez okundu.

Sürekli olarak çatışma ortamının hakim olduğu Yemen’den gelen haberlere göre eski devlet başkanı Ali Abdullah Salih bugün geçirdiği bir olay sonucunda hayatını kaybettiği anlaşıldı. Bu açıklamayı Ali Abdullah Salih’in destekçileri de doğruladı. Sosyal medyada bu konuyla ilgili ölümü eski lider Kaddafi’ye benziyor sözleri yankılandı.

Ali Abdullah Salih bir süre Husilerle arasında gerginlikler bulunuyordu. Gerginliklerin başlamasından önce Salih, Hulusilere destek vermekteydi. Aralarında yaşanılan gerginliklerin hemen ardından Salih televizyonda bir konuşma yaptı. Konuşmasında ablukanın kaldırılmasını sağlarlarsa, yeni bir sayfa açmaya hazırım sözlerini sarf etti.

Öldürülmesinin hemen ardından, Husilerin devlet televizyonu tarafından öldüğüne dair açıklamalar geldi. Husiler Ali Abdullah’ın yaşadığı yere bir baskın yaptıklarını söylediler. Bunun sonucunda da Ali Abdullah Salih’ın hayatını kaybettiğini açıkladılar.

Dün kamuoyu bu iddiaları hemen doğrulamadı. Ali Abdullah Salih’in partisi ise bir açıklama düzenleyerek, Salih’in öldüğünü duyurdular. Gelen tüm bu haberler sonrasında sosyal medyalarda Salih’in öldürülmüş haldeki fotoğrafları yayınlandı. Bunun üzerine Reuters’de Salih’in öldürüldüğünü bir son dakika gelişmesi olarak verdi.

Haberin ortaya çıkmasının hemen ardından tüm sosyal medyada Salih'in Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi gibi hayatını kaybettiğine dair bir çok açıklamalarda bulunuldu. Dönemin devrik lideri Kaddafi Libya'da 2011'de oluşturulan halk ayaklanmasının hemen ardından ülkeden kaçmayı denedi. Daha sonra Kaddafi yakalandı ve yakalanmasıyla birlikte bir saldırıda öldürülüp, çöle gömülmüştü. Ali Abdullah Salih'i öldürmek için arabasına bazukayla roket atıldığı gelen iddialar arasında yer alıyor.

Yemen Husiler Ali Abdullah
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu