Şırnak’ta Kardeşler Kuyuya Düştüler

Şırnak’ta iki kardeş su dolu kuyuya düştü. Arama çalışmaları tüm hızla devam ediyor.

Şırnak’ta Kardeşler Kuyuya Düştüler
Şırnak’ta Kardeşler Kuyuya Düştüler Beyza
Bu içerik 801 kez okundu.

Olay Şırnak Balveren beldesinde gerçekleşti. İki kardeş eski kömür ocakları bölgesine gitti. Burada belirlenemeyen nedenlerle kuyuya düştüler. Ekipler ve AFAD tüm hızla kardeşleri aramaya devam ediyor.

Olayın geçtiği sırada gelen haberlere göre 2 kardeşin yanlarında bir çocuk daha olduğu söyleniyor. 2si kardeş olmak üzere 3 kişi aniden kuyuya düştü. Olayın haberinin gelmesinin ardından arama kurtarmada çalışmak üzere AFAD, itfaiye ve UMKE ekiplerine haber verildi.

Abdurrahman Tunç, olayda kendi malzemelerini almaya Belveren beldesinde bulunan eski kömür ocaklarının oraya gitti. Onunla beraber gelen kardeşi Ömer Tunç ve İdris İnal eski kömür ocakları olarak kullanılan ama sonradan içi suyla dolan kuyuya düştü. Olayın haberini alan tüm köy halkı ve ailesi olay yerine geldi.

Çocukların aileleri meraklı gözlerle çocuklarının canlı olarak çıkarılmasını beklediler. Arama kurtarma çalışmalarına Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ve Emniyet Müdürü Ömer Uslusoy’da katılımda bulundu. AFAD, itfaiye, UMKE ekiplerinin tüm uğraşları başarısız kaldı. Bunun ardından Van’da bulunan su altı arama ekipleri bölgeye sevk edildi. Ekipler gelene kadar da arama çalışmalarına devam edildi. Çocukların ailesi de yaşlı gözlerle bir an önce çocuklarının bulunmasını beklediler.

Zamanın giderek ilerlemesi ve hala bir sonuç alınamamış olması neticesinde aile sinir krizi geçirmeye başladı. Çevrede bulunan ambulans ve sağlık ekipleri bu şahısları sakinleştirmeye çalıştılar. Hala daha arama çalışmaları devam ediyor.

Şırnak Kömür Ocakları Kuyu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor