Dolandırıcılara Karşı Dikkat!

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) dolandırıcılarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Dolandırıcılara Karşı Dikkat!
Dolandırıcılara Karşı Dikkat! Beyza
Bu içerik 465 kez okundu.

TBB’nin yaptığı açıklamalarında bankanın kendi müşterilerine karşı sunmuş olduğu Bireysel Hakem Heyeti hizmeti altında, bir takım art niyetli kişiler tarafından dolandırıcılık girişimlerinde bulunmak için kullanılabildiği ifade edildi.

Türkiye Banklar Birliği (TBB) ‘nin kar amacı olmayan bir kuruluş olduğuna dair yapılan açıklamaların devamında ise;

“Verilen bu Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmetinin her aşaması tamamen ücretsizdir. Başvuruya başlanırken kullanılacak olan form ya da değerlendirme için kişiden herhangi bir ücret talep edilmez.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ‘inden gönderilmiş olan başvuru formu veya dilekçe örneği   gibi belirtilen belgeler karşılığında herhangi bir ücret ödenmez. Bu hizmet ile beraber kişiye aracılık eden bir şirket bulunmamaktadır”.

Kişilerin Bireysel Müşteri Hakem Heyetine herhangi bir başvuruları bulunmadığı halde masraf iadesi ya da herhangi bir geri ödeme bildirimi yapılabileceğini söyleyen kişilere güvenilmemelidir. Özellikle kişisel bilgilerinizi kesinlikle kimse ile paylaşmamanız bu durumun birinci kuralıdır. Kişisel bilgilerinize ulaştıkları zaman kendileri adınıza başvuruda bulunabilir. Birtakım dolandırıcılık işlerine karışmamak için çok dikkat etmeniz gerekir.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB)’ nin yapmış olduğu açıklamaların devamında ise bu durumlara benzer girişimlere bulaşmış kişilerin hiç beklemeden en hızlı bir şekilde savcılığa ya da emniyet müdürlüğüne gidip bildirmesi gerekir.

Vatandaşın bu konuda bilinçlendirilmesi ve olası tuzaklara düşmemesi  için kamu spotu yapılması gerektiğini vurgulayan TBB, bu konuda çalışma başlatacaklarını bildirdi.

 

TBB dolandırıcı banka
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu