Bankalar Birliği, Hakem Heyeti hizmeti konusunda uyardı

TBB, müşterilerin için uygulamaya koydukları Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmetinin tamamen ücretsiz olduğunu belirterek, vatandaşları dolandırıcılara para kaptırmamaları konusunda uyardı.

Bankalar Birliği, Hakem Heyeti hizmeti konusunda uyardı
Bankalar Birliği, Hakem Heyeti hizmeti konusunda uyardı Kerem Çelik
Bu içerik 436 kez okundu.

Türkiye Bankalar Birliği (TBB), banka müşterilerinin işlemlerini kolaylaştırmak ve uyuşmazlıklarda haklarını arabilmeleri için hizmete sunduğu Bireysel Müşteri Hakem Heyeti konusunda vatandaşları uyararak, bu hizmetin tamamen ücretsiz olduğunu belirtti. TBB açıklamasında, dolandırıcıların kurumun adını kullanarak gönderdikleri başvuru formu,  dilekçe örneği gibi belgelere itibar edilmemesini ve bu durumlarda herhangi bir ödemenin yapılmaması gerektiğini kaydetti.

Açıklamada, kurumun banka müşterilerinin hizmetine açtığı "Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmetinin", haksız kazanç sağlama düşüncesinde olan kişiler tarafından dolandırıcılık eylemlerine alet edilebileceği belirtildi.

Kuruluşun, kar amacı gütmeyen bir meslek kurumu olduğu vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bireysel Müşteri Hakem Heyeti hizmeti tamamen ücretsizdir. Başvuruda kullanılan form veya değerlendirme için herhangi bir ücret talep edilmez. TBB'den gönderildiği belirtilen başvuru formu, dilekçe örneği gibi belgeler karşılığında hiç bir ödeme yapılmamalıdır. Bu hizmetimize aracılık eden bir şirket, kurum veya kuruluş yoktur. Heyetlerimize başvurusu olmadığı halde masraf iadesi, geri ödeme  gibi yapılabileceğini vaad eden kişilere asla itibar edilmemelidir.  Dolandırıcılık olayına maruz kalınmaması için kişisel bilgilerin paylaşılmamasını önemle hatırlatırız."

Kurum ayrıca, bu tür dolandırıcılık olaylarıyla karşı karşıya kalan kişilerin zaman kaybetmeden savcılık ve emniyet müdürlüklerine başvurması gerektiğinin altını çizerek, gerçekleşmesi ihtimal dolandırıcılık olaylarıyla ilgili kamuoyuna uyardı.

Türkiye Bankalar Birliği Bireysel Müşteri Hakem Heyeti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu