Mersin'de bir minibüste genç kızı zorla kaçıranların kimlikleri belli oldu

Mersin Üniversitesi'nde eğitim hayatını sürdürdüğü sırada bindiği bir minibüste zorla kaçırılan Zelal Topçul'u, kaçıranların kimlikleri belli olurken, baba Topçul, kızını kaçıranların madde bağımlısı olduğunu iddia etti.

Mersin'de bir minibüste genç kızı zorla kaçıranların kimlikleri belli oldu
Mersin'de bir minibüste genç kızı zorla kaçıranların kimlikleri belli oldu Kerem Çelik
Bu içerik 619 kez okundu.

Mersin Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Hemşirelik Bölümü 1. sınıf öğrencisi Zelal Topçul'u dün, merkez ilçelerden Akdeniz ilçesinden bindiği dolmuşta Homurlu Mahallesi'nde zor kullanarak kaçıran kişilerin Topçul ailesine uzaktan akraba oldukları kaydedildi. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Zelal'i kaçıranları yakalamak için çalışma başlatırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Kızından haber alamadığı için üzgün olan ve kızını kaçıran kişilerin madde bağımlısı olduğunu öne süren baba Topçul, kızını kaçıran şahısların geride kalan aylarda 20 yaşındaki Zelal'ı kendisinden istediklerini, ancak kızı istemediği için görücü gelenlere olumsuz cevap verdiğini söyledi.

Baba Yusuf Topçul, canlı yayına çıktığı bir televizyon kanalında Zelal'i kaçıranların kuzenlerinin çocukları olduğunu, yaşanan tatsız hadisenin ardından hiçbir şey yaşanmamış gibi seralarına geldiğini ve gerçeği inkar ettikten sonra ortalıktan kaybolduklarını öne sürdü.

Kızını bindiği minibüsten 6 kişinin zorla kaçırdığını söyleyen ve bunlardan 2'sinin kuzenlerinin çocuklarının olduğunu belirten Yusuf Topçul, Zelal'i kaçıranların madde bağımlısı olduğu için toplum tarafından kabul edilmediği kaydetti. Olayın ardından zanlıların telefonlarını kapattığını dile getiren Baba Topçul, buna rağmen kuzenlerinin kendi ailesine tehdit mesajları gönderdiğini öne sürdü. Kızını görücü gelenlere vermediği için bunların yaşandığını aktaran baba Topçul, şikayetçi olduğunu söyledi.

Kızının kaçırıldığı haberini aldıktan sonra Mardin'den hareket ederek Mersin'e gelen baba Topçul, Kazanlı Polis Karolu'na başvurarak şikayet dosyası oluşturdu. Şikayetçi olduktan sonra karakolun önünde basın mensuplarına demeçler veren Yusuf Topçul, kızını 6 kişinin kaçırdığı belirterek, "Bunlardan ikisi amca oğulları, 4 kişi de onların çete arkadaşları. Dün öğlen 14.30 sıralarında oluyor. Kızım üniversitede hemşirelik bölümünü okuyor. Onunla teyzesi hafta sonu tatilinde amcasının evlerine geliyorlar. Dün öğle 14.30 gibi minibüse binip, geri dönüyorlar. O esnada tabii ki bunu yapanlar bir gün önceden plan yapmışlar. Şahıslar 2 tane arabayla, bir kişi de minibüsü ileride durdurmak için araca biniyor. Köyün hemen çıkışında minibüsün içindeki şahıs aracı durdurarak, inmek istediğini söylüyor. Zaten o sırada şahıslardan biri arabayla minibüsün önünü kesiyor. Sonra 5-6 kişi bir andan arabanın içine girip, kızı zorla kolundan tutarak, sürükleye sürükleye arabaya atıp kaçırıyorlar" ifadelerini kullandı.

mersin zelal topçul kız kaçırma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi