Air France'den Şok Karar: İstanbul Uçuşları Resmen Kaldırıldı

Fransız havayolu şirketi Air France önümüzdeki sezondan itibaren İstanbul'a yapacağı seferleri durdurdu.

Air France'den Şok Karar: İstanbul Uçuşları Resmen Kaldırıldı
Air France'den Şok Karar: İstanbul Uçuşları Resmen Kaldırıldı Orkun
Bu içerik 557 kez okundu.

Avrupa’nın büyük havayolu şirketlerinden Fransız Air France şirketi, İstanbul’a gelecek seneden itibaren uçuşlarını alt markası olan Joon’un yapacağını duyurdu. Tam tarih olarak 25 Mart 2018’den itibaren Paris – İstanbul arası yapılacak uçuşlarda Joon’un seferleri yapacağı duyuruldu.

Air France şirketi yaptığı açıklamada, Joon’un düşük maliyetli bir havayolu olmadığını vurguladı. 2018 2018 yılı yaz mevsiminin başlamasıyla uzak ülkelere de uçuşlarını yapacağını duyurdu.

Şuan da Joon’a ait olan uçaklara ek olarak 2018 yılı sonuna kadar 18 adet orta menzilli ve 2020 yılı sonuna kadar ise 10 adet uzun menzilli uçağın dahil edileceğine dikkat çekiliyor.

Joon şirketinin kendisine özel yapılan ürün ve hizmetlerle seferlerini yapacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda da Air China, Çin devletine ait olan havayolu şirketi Pekin-Kuzey Kore uçuşlarına taleplerin az olması sebebiyle durdurma kararı aldığını açıklamıştı.

Alınan bu kararı almasının ardında Kuzey Kore üzerinde bulunan Birleşmiş Milletler’in uyguladığı yaptırımların etkisini daha fazla arttırıyor.

Uçuşların durdurulması kararı ABD Başkanı Donald Trump’ın teröre destek veren hükümetler lisetesine Pyongyang’ı almasının sonrasında gerçekleşti.

Resmi açıklamada ise Air China, yetersiz iş faaliyetlerini örnek göstererek, taleplerin azlığına vurgu yaprak geçici bir süreliğine uçuşların askıya alındığını açıkladı.

Siyasi politikalarda yaşanan durumlar ülkeler arasında uçuş yapan firmalarında kararlarına etki etmeye devam ediyor. Politikacıların kararları ülkeler arası yapılan uçak seferlerinin iptal edilmesine kadar ilerlemiş durumda.

air france havayolu istanbul
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu