Şırnak'ta Kapatılan Maden Ocağında 3 Kişi Mahsur Kaldı

Şırnak’a bağlı Balveren beldesinde bulunan ve kapatılan kömür ocağında 3 kişi mahsur kaldı. Kapatılan ocaktaki malzemelerini almak için ocağa giren iki kardeş su dolu kuyuya düştü.

Şırnak'ta Kapatılan Maden Ocağında 3 Kişi Mahsur Kaldı
Şırnak'ta Kapatılan Maden Ocağında 3 Kişi Mahsur Kaldı Akay
Bu içerik 409 kez okundu.
Şırnak’a bağlı Balveren beldesinde bulunan ve kapatılan kömür ocağında 3 kişi mahsur kaldı. Kapatılan ocaktaki malzemelerini almak için ocağa giren iki kardeş su dolu kuyuya düştü. Kardeşleri kurtarmak için ocağa giren bir kişiyle beraber toplam 3 kişi mahsur kaldı.
 
Şırnak'a bağlı Balveren beldesi Araköy kırsalında bulunan ve kapatılan kömür ocağına, Abdurrahman ve Ömer Tunç adlı kardeşler malzemelerini almak için girdi. Suyla dolu bir kuyuya düşmeleri üzerine, kardeşleri kurtarmak için İdris İnal adlı vatandaş ocağa girdi.
 
Ocakta mahsur kalan 3 kişiyi kurtarmak için ekipler sevk edildi. Dalgıçların da görev aldığı kurtarma çalışmaları devam ediyor. Bilindiği gibi 17 Ekim’de Şırnak-Cizre arası Cudi Dağında bulunan 3 nolu kömür ocağında göçük meydana gelmişti ve 8 maden işçisi yaşamını yitirmişti. Bu olaydan sonra ocak kapatılmıştı.
 
Kapalı ocağa gelen Abdurrahman ve Ömer Tunç adlı kardeşler, henüz bilinmeyen bir nedenle su kuyusuna düştüler. Bunu gören İdris İnal, Tunç kardeşleri kurtarmak için jeneratörü çalıştırarak halatla kuyuya indi ve jeneratörün durması üzerine kuyuya kendi inmeye başladı.
 
Madencilerden haber alınmaması üzerine ilgililer arandı. Bunun üzerine çağrılan kurtarma ekibi AFAD ve ambulanslar olay yerine anında yetişti. Daha sonra dalgıçlar da kurtarma faaliyetlerine katıldı.

Şırnak Valisi Mehmet Aktaş ve Belediye Başkanı Turhan Bedirhanoğlu olay yerinde hazır bulundular. Yaptıkları açıklamada madencilerin kurtarılması için her şeyin seferber edildiğini belirtiler.
Şırnak Madenci Kömür Ocağı Abdurrahman Tunç Ömer Tunç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi