Isparta'da öğrencilerine cinsel tacizde bulunan matematik öğretmeni tutuklandı

Isparta'da Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) bünyesinde eğitim veren bir okulda kamu hizmeti veren 28 yaşındaki matematik öğretmeni H.E., 7. sınıf öğrencisi kızlara cinsel bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Isparta'da öğrencilerine cinsel tacizde bulunan matematik öğretmeni tutuklandı
Isparta'da öğrencilerine cinsel tacizde bulunan matematik öğretmeni tutuklandı Kerem Çelik
Bu içerik 787 kez okundu.

Isparta’ya bağlı Yalvaç ilçesinde bulunan bir okulda devlet memuru olarak çalışan matematik öğretmeni H.E., derslerine girdiği sınıflardan 7’nci sınıfta eğitim gören 2 kız öğrenciye elle ve sözlü cinsel tacizde bulunduğu gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi. İğrenç hadise, kızının davranışlarındaki değişikliği fark eden bir velinin, 7. sınıfta eğitim gören kızının cep telefonunda, matematik öğretmeni H.E.'nin gönderdiği cinsel içerikli mesajlarla karşılaşmasıyla gün ışığına çıktı.

Yalvaç ilçesi sınırları içerisinde kalan Kumdanlı Köyü Ortaokulu'nda 7. sınıfta eğitim gören 13 yaşındaki S.T. isimli kız öğrencinin cep telefonunu inceleyen velisi, küçük kızının telefonunda cinsel içerikli mesajlarla karşılaştı. Durum karşısında şoke olan ve kızından bir açıklama bekleyen baba, uygunsuz mesajların matematik öğretmeni H.E.’den geldiğini, mesajları gönderen öğretmenin kızını hem elle hem sözle taciz ettiğini bilgisine ulaştı. Öğrendikleri şoke edeci bilgiler üzerine savcılığa başvuran baba, H.E. hakkında suç başlattı. Öfkeli babanın şikayeti üzerine harekete geçen Savcılık, Yalvaç Emniyet Müdürlüğü ekiplerine H.E.'nin bu suçları işleyip işlemediğinin araştırılması yönünde talimat verdi.

Ekipler tarafından yürütülen çalışmalar neticesinde, H.E.'nin eğitim verdiği 7. sınıf öğrencilerinden 13 yaşındaki A.Y.’ye de aynı şekilde el ve sözlü tacizlerde bulunduğu ve bu ahkaksız davranışlarını bir süredir sürdüdüğü bilgisine ulaştı. Polis ekipleri tarafından Cumartesi günü Yalvaç ilçe merkezinde yaşadığı evde gözaltına alınan H.E. götürüldüğü emniyet merkezinde suçunu itiraf ederek "Nefsime uydum" dedi. Suçunu itiraf ettikten sonra aynı gün içerisinde savcılığa sevk edilen H.E., tutuklanarak Yalvaç B Tipi Cezaevi’ne gönderildi. 

Mahkum hayatı başlayan H.E.’nin yaz aylarında kendisi gibi öğretmen olan bir bayanla dünya evine girdiği belirtildi.

ısparta yalvaç ilçesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu