Venezuela kripto para basacak

Venezuela lideri Maduro, Beyaz Saray'ın "finansal ablukası" ile başa çıkmak adına ülkesinin kriptolu paraya geçeceğini, paraların kısa sürede basacağını duyurdu.

Venezuela kripto para basacak
Venezuela kripto para basacak Kerem Çelik
Bu içerik 509 kez okundu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) kendilerine uyguladıkları "finansal ablukası" ile mücadele edebilmek için ve daha güçlü bir ekonomiye sahip olabilmek adına Venezuela'nın kripto paraya geçeceğini açıkladı.

Nicolas Maduro, Venezuela devlet televizyonunda canlı yayınlanan açıklamalarında, ülkenin yeni para birimine "petro" isminin verildiğini dile getirerek, petronun, ülkesinin petrol, altın ve maden rezervleri tarafından destekleneceğini belirtti.

Petronun değeri ve ne zaman basılacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermekten kaçınan Venezuela lideri, "Bu, ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınması için yeni uluslararası finansman modellerine ilerlememizi sağlayacak. 21. yüzyıl geldi!" dedi.

Venezuela Parlamentosundaki muhalif milletvekilleri ise Nicolas Maduro'nun bu hamlesine karşı çıkarak yeni para biriminin Kongre'nin desteğini alması gerektiği görüşünü savundu. Devlet Başkanı Maduro, geride kalan günlerde Venezuela'nın 120 milyar doları geçen dış borcunun yeniden yapılandıracağını duyurmuştu.

Önemli petrol rezervleri bulunmasına rağmen 2014 yılında yaşanan ekonomik krizle birlikte 3 yılda ekonomisi % 35 küçülen Venezuela'da, bu durum, ABD'nin 1929 Büyük Ekonomik Buhran döneminde yaşadığından daha büyük bir küçükle olarak değerlendiriliyor.

İktidar parti ise, dış borcu kapatmak ile 3 haneli rakamlara ulaşan enflasyon şartlarında gıda ve ilaç sıkıntısı çeken vatandaşına yardım etme arasında gidip geliyor.

Venezuela kripto para petron
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi