Taşerona Kadro Bu Hafta Belli Oluyor

Bugün Bakanlar Kurulu taşeron sorununu çözmek için toplanıyor. Kamuda bulunan 816.000 taşeron çalışan yeni haklarına kavuşacak. Taşeron çalışanlar devletin elemanı olacak. Özel hukuk sözleşmesi yapılacak taşerona sendika üyeliği hakkı da gelecek.

Taşerona Kadro Bu Hafta  Belli Oluyor
Taşerona Kadro Bu Hafta  Belli Oluyor Akay
Bu içerik 477 kez okundu.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşerona kadro çalışmalarının sonuna gelindiğini açıkladı. Bakan Sarıeroğlu bununla ilgili şöyle ifade etti:  "Taşeron işçilerle ilgili çalışmamız içimize sindi. Yakında Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız açıklayacaktır" dedi.
 
Türkiye ekonomisinin giitikçe güç kazandığını belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron ile ilgili kadro çalışmaları neticesinde, bugün yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak.
Bakan Sarıeroğlu, taşeron ile ilgili sorunun çözümüne az bir zaman kaldığını ifade etti. Maliye Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda, taşeron çalışanlarının kamuya alınması ile ilgili oldukça iyi bir ilerleme kaydettiklerini belirtti.
 
Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor" açıklamasıyla müjdeyi verdi.
 
Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığıyla bugün saat 11.00'de toplanıyor. Bakanlar Kurulu toplantısında taşeron işçilerle ilgili düzenleme de ele alınacak ve toplantıdan sonra Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından açıklanacak.
Bakanlar Kurulu Jülide Sarıeroğlu Taşeron
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu