Cezaya isyan eden vatandaş Ferrari'sini hediye edecek!

İzmir'de Ferrari marka lüsk aracı ile gezerken polis ekipleri tarafından durdurulan, ön tarafta plakası olmadığı için ve egzozundan yüksek ses çıkarttığı için ceza yiyen vatandaş, cezayı mantıklı şekilde açıklayan kişiye Ferrari'sini hediye edeceğini söyledi.

Cezaya isyan eden vatandaş Ferrari'sini hediye edecek!
Cezaya isyan eden vatandaş Ferrari'sini hediye edecek! Kerem Çelik
Bu içerik 1193 kez okundu.

İzmir'de "Rent a Car" işleten 29 yaşındaki Ufuk Karavar isimli vatandaş, Ferrari'si ile gezintiye çıktığı sırada, kendisini çeviren trafik polis ekipleri tarafından 'yüksek egzoz sesiyle araç kullanma' cezasına çarptırıldı.

5000 CC motor gücüne sahip aracının orjinalinden bu güce ve sese sahip olduğunu kaydederek, haksız yere ceza yemesi üzerine yargıya başvuran Karavar, adli makamlar tarafından da haksız bulundu. Geçtiğimiz aylarda aracını "TÜVTÜRK" araç muayene istasyonundan geçirdiğini ve hiç bir sorun çıkmadığı gibi 'Türkiye standartlarına uygundur' yazılı evrakı da  aldığını aktaran Karavar, motor gücü ve egzozunun yüksek sesli olduğu için ekstra vergi ödedeğini belirterek, her şeyini eksiksiz yaptığı aracını trafiğe çıkartamadığı için dert yandı.

Polis ekipleri tarafından kendisine kesilen cezanın haksız olduğunu belirten Karavar yaşadıklarını şöyle anlattı: "Eylül ayında, eşimle birlikte eve giderken polis, durdurdu. Alkol ve ehliyet kontrolü yaptı. Aracımın ön tarafında plaka olmadığı için ceza yazdı. Bu araçlar, yurt dışından geldiği için plaka takma yerleri yok. Polis arkadaşa durumu anlattık; ancak 1763 lira ceza yazdı. Cezayı kabul ettik. Eve gittiğimde ceza tutanağını kontrol edince, ikinci bir ceza gördüm. 'Yüksek egzoz sesiyle araç kullanma' cezası adı altında 206 lira ceza kesilmiş. Geri döndüm ve polis arkadaşa aracın fabrikadan böyle çıktığını söyledim; ancak cezayı iptal etmedi. Susturucu takmam gerektiğini belirtti. Ben de bu araçlara susturucunun takılamayacağını söyledim. Zaten o sesten dolayı aracın vergisini ödüyorum. Buna rağmen ceza yedim." 

MANTIKLI BİR AÇIKLAMA YAPAN DEVLET GÖREVLİSİNE ARACIMI HEDİYE EDECEĞİM

Kendisini 206 TL'lik cezayı ödemekten kaçmakla suçlayanlar olduğunu belirten Karavar, yargı makamlarının kendisine verdiği cevabın haksız olduğunu düşünüyor. Yüksek rakamlara bu aracı aldığını, tüm vergilerini eksiksiz ödediğini, Türkiye'ye getirmek için ekstra para ödediğini dile getiren Karavar, ancak trafiğe çıkamadığını, araca binmenin, gaza basmanın ceza olduğunu söyledi. Her şeyini eksiksiz yaptığı aracına binememekten şikayetçi olan Karavar, bu aracı bu kadar yüksek miktara vitrinde sergilemek için mi aldığı sorusunu, cezayı kesen ve kendisini haksız bulanlara yönelltti. Kendisi için paranın önemli olmadığını, ancak bu cezanın haksız yere kesildiğini kaydeden Karavar, "Bu araç orijinal. Ben, bugün egzozdan yedim. Sen, yarın sis farından ya da başka bir parçasından haksız yere ceza yersin. Bu aracın Türkiye girişi serbest, trafiğe çıkışı yasak. Egzoz, orijinal olduğu halde gürültüden ceza yiyorum. Bana bununla ilgili mantıklı bir açıklama yapan devlet görevlisine, bu aracı hediye edeceğim." dedi.

izmir ferrari trafik cezası
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi