Sarraf'ın kendi eliyle kaleme aldığı not ortaya çıktı

ABD'de yargılanmasına devam edilen İran asıllı Türk işadamı Rıza Sarraf ile ilgili yeni bir gelişme ortaya çıktı. Ele geçen belgede Sarraf'ın ABD’li savcılarla anlaşma zemini aradığı bilgisine ulaşıldı.

Sarraf'ın kendi eliyle kaleme aldığı not ortaya çıktı
Sarraf'ın kendi eliyle kaleme aldığı not ortaya çıktı Kerem Çelik
Bu içerik 802 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yargılandığı davada itirafçı olmayı kabul ettikten sonra İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hakkında açılan tahkikat çerçevesinde Rıza Sarraf'ın, ABD'li yargı organlarıyla anlaşarak Dubai'ye yerleşme planı olduğu ortaya çıktı. Sarraf'ın ve kendisini ABD'de kendisini savunmayı sürdüren avukatlarının isteği doğrultusunda davanın görüldüğü mahkemeye evrak kaçırmaya çalışan 3 şüpheli saptandı. Kıskıvrak yakalanan zanlılardan Sinem A.'nın telefonunda, ünlü işadamının kendi eliyle kaleme aldığı bir nota rastlandı. Ele geçen belgede Sarraf, ABD'li savcılarla anlaşması halinde, cezaevinden çıktıktan sonra Dubai'de ikamet edebilme olasılığının orada yaşayan bir avukata danışılması talimatı vermesi dikkat çekti.

Milliyet Gazetesi'nin servis ettiği habere göre;  Notta şu ifadeler yer alıyor: "Sinem Dubai'deki avukat Abdurrahman Al Sharifle görüşüp ileride Dubai'de yaşayabilmem için Dubai'den oturum izni alıp alamayacağımı... Avukata de ki ABD'de savcılarla işbirliği yapıp uzlaşmaya giderse, cezası bittikten sonra Dubai'ye yerleşe bilir mi? ABD'den direkt Dubai'ye deport ettirse oturumumu halledebilir mi? Bütün bunları görüşmek için avukattan randevu iste. Yüz yüze görüş." 

Belgegiyi ABD'ye cep telefonuyla kaçırmak isteyen Sinem A. ise ifadesinde, Sarraf'ın avukatı bayan Şems'in, müvekilli ile görüşmesi esnasında Whatsapp aracılığıyla kendisine Sarraf'ın kendi eliyle kaleme aldığı yazının olduğunu düşündüğü bu fotoğrafı gönderdiğini söyledi. Bu durumu Sarraf'ın İranlı çalışanı Kamelya'ya sorduğunu kaydeden Sinem A., ardından cevabı avukat Şems hanıma ilettiğini söyledi.

Sinem A. ile birlikte gözaltına alınan Regaip A. ve Mustafa H. İstanbul  Emniyet Müdürlüğü'ne götürülerek işlemlerine başlandı. 3 isim, 'Devletin güvenliğine veya iç veya dış siyasal yararlarına ilişkin belge veya vesikaları kısmen veya tamamen yok eden, tahsis olundukları yerden başka bir yerde kullanmak, hileyle almak veya çalmak' suçlamalarıyla karşı karşıya.

Rıza Sarraf ABD Dubai
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu