Elon Musk uzay hayalini gerçekleştirmek istiyor

Tesla elektrikli araba kurucusu Elon Musk, uzayda gerçekleştirmek istediği bir proje üzerinde çalışıyor. Musk, Tesla Roadstar otomobilini Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar orda kalmasını istiyor.

Elon Musk uzay hayalini gerçekleştirmek istiyor
Elon Musk uzay hayalini gerçekleştirmek istiyor Akay
Bu içerik 978 kez okundu.

Tesla elektrikli araba kurucusu Elon Musk, uzayda gerçekleştirmek istediği bir proje üzerinde çalışıyor. Musk, Tesla Roadstar otomobilini Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar orda kalmasını istiyor. Bunun için bir dizi denemeler yapılacak.
Elon Musk, geçenlerde iki kapılı elektrikli araba tanıtımını yapmıştı. Musk, kendi modellerinin tanıtımı için, Marsa'a bir modelini gönderip sonsuza kadar yörüngesinde döndürmek istiyor. Reklam amaçıyla kurduğu bu plan başarılı olursa dünyada ilk olacak.
Musk, SpaceX şirketi tarafından Mars'a özel olarak üretilmiş Heavy Falcon roketini gönderecek. Deneme amacıyla gönderilecek olan rokette meydana gelebilecek  sorun ve engeller incelenecek. Benzer bir şekilde yapılacak denemeler sonucunda başarı elde edilirse, sıra Mars'ta bir koloni kurma aşamasına geçilecek.
Elon Musk ve şirketinin en büyük hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek. Bunun için ilk girişimler Mars'a gönderilecek roketlerin denenmesiyle olacak. İlk roket Heavy Falcon ocak ayında Cape Canaveral üssünden fırlatılacak. 

Elon Musk Tesla Uzay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor
Huawei Mate 20, 16 Ekim’de Tanıtılıyor