Emeklilerin Yeni Yıl Zammı

SSK ve Bağ - Kur Emeklileri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

Emeklilerin Yeni Yıl Zammı
Emeklilerin Yeni Yıl Zammı Beyza
Bu içerik 344 kez okundu.

Ocak ayından itibaren zamlı maaş alacak olan emeklilerin heyecanlı bekleyişlerinde hedefe yaklaşıldı. Bu zamana kadar belirlenen 4 aylık enflasyon oranı yüzde 3.43 olarak belirlendi. Açıklanacak olan Kasım ayı enflasyonu da bunun üzerine eklenecek. Ocak ayında açıklanmış olan oran ile birlikte bu zammın toplamı yüzde 5 gibi bir orana ulaşacağı belirlendi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ‘nun açıklayacağı kasım ayı enflasyonu sonucunda emekliye verilecek olan zam oranı da belirlenmiş olacak. Açıklanacak olan bu enflasyon sayesinde 5 aylık verilerin toplamı da ortaya çıkmış olacak.

TÜİK’in açıklamış olduğu verilerin sonuçlarına baktığımız zaman; 4 aylık enflasyon sonucunda SSK- Bağ- Kur emeklilerinin belirlenmiş  olan  zam oranı yüzde 3.43 oranında görünüyor. Kasım ve Aralık aylarının enflasyonu da bunların üzerine eklenecek.

Şuan hala daha emekli maaşı en alt seviyede olan esnaf emeklisinin maaşı bin 260 lira miktarındadır. Bin 260 lira aylık gelir alan emekli vatandaş 3.43 artış ile birlikte artık bin 303 lira maaş alacak. Bağ- Kur tarım emeklisi olan vatandaşında bu zam artışı ile bin 6 lira olan maaşı artık bin 40 lira olacak.

2000 yılından daha önce emekli olmuş olan SSK’ lı bir vatandaşımızın maaşı bin 485 liradan, bin 535 liraya yükselecek.

2000 – 2008 yılları arasında emekli olan kişilerin maaşlarında ki değişikliğe baktığımızda ise; bin 165 liradan bin 204 liraya doğru bir artış gözlenecek. Tüm bu oranlar sonucunda gerçekleşecek olan artış tutarları Kasım ve Aralık aylarında daha yüksek seviyede olduğu görülecek.

 

SSK Bağ- Kur zam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Dünyanın Dönüş Hızı Yavaşladı
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi