1.5 Kilo Trabzon Hurması Mide Taşına Neden Oldu

1.5 kilo Trabzon hurması yediği için midesinden 2 taş çıkartıldı.

1.5 Kilo Trabzon Hurması Mide Taşına Neden Oldu
1.5 Kilo Trabzon Hurması Mide Taşına Neden Oldu Beyza
Bu içerik 632 kez okundu.

Olay Trabzon’nun Of ilçesinde meydana geldi. Mide bulantısı ve karın ağrısıyla hastaneye kaldırılan bir vatandaşın mide taşı olduğu tespit edildi. Edinilen bilgiye göre bu vatandaş 1.5 kilo Trabzon hurması yediğinden dolayı bu taşların oluştuğu görüldü.

Şiddetli karın ağrısı çeken Of ilçesinde bulunan Musa Yılmaztürk, Of Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yapılan tetkikler ardından da midesinde mide taşı olduğu tespit edildi. Tedaviyi ilk başta red eden hasta daha sonra ağrılarına dayanamayıp tekrardan hastaneye başvurmak zorunda kaldı.

Hasta daha sonra ameliyat masasına aldı. Ameliyat sonrasında ise 1.5 saatlik bir çalışma neticesinde mideden 400 gram ağırlığında 2 taş çıkartıldı. Yılmaztürk ameliyatın hemen sonrasında ise bir açıklama yaptı. Mide ağrısının 1.5 kilo Trabzon hurması yedikten sonra başladığını belirten Yılmaztürk, hakkında yapılan ameliyat kararından dolayı oldukça şaşırttığını belirtti. İlk başta buna inanamadığı için tedaviyi red ettiğini belirten Yılmaztürk, daha sonra ağrılara daha fazla dayanamayıp ameliyat olmayı kabul ettiğini açıkladı.

Of Devlet Hastanesi başhekimi Yılmaztürk’ün sağlığı hakkında konuştu. Başhekim Yılmaztürk’ün genel sağlık durumunun gayet iyi olduğunu belirtti. Ayrıca Trabzon hurması hakkında genel bilgiler verdi. Trabzon hurmasının sağlığa oldukça faydasının olduğunu ve protein, yağ, karbonhidrat konusunda oldukça zengin olduğunu belirten Başhekim, çok fazla tüketilmesiyle birlikte mide asidi tarafından sindirilemeyeceğini ve bu vakada da olduğu gibi midesinde mide taşına dönüşebileceğinden bahsetti. 

Mide Taşı Trabzon Hurması Of
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu